Prezent na walentynki dla ciężarnej / Adobe Stock

Znajdź prezent na walentynki dla ciężarnej!

14 lutego to data znana nie tylko zakochanym. Choć każdy moment jest dobry, aby okazywać sobie uczucia, to właśnie tego dnia słowa, czyny i upominki mają szczególne znaczenie. Zwłaszcza dla przyszłej mamy. Jaki wybrać prezent na walentynki dla żony w ciąży, aby ją zaskoczyć, zachwycić i dostarczyć niezapomnianych wspomnień?

Spis treści:

Prezent na walentynki dla żony w ciąży

Poszukiwanie prezentu na walentynki jest wyzwaniem. Warto, aby był on:

 • romantyczny – w końcu walentynki to święto miłości;
 • symboliczny – nie musi być to serduszko ani czerwona róża, ale warto, aby upominek nawiązywał do tradycji;
 • spersonalizowany – należy wziąć pod uwagę zainteresowania i pasje ukochanej.

Ciąża to wyjątkowy stan. Niejednokrotnie przyszli rodzice są przejęci i pełni obaw związanych ze zmianami, które tuż przed nimi. Walentynki to dobry moment, aby się zatrzymać i docenić tę niezwykłą chwilę, kiedy można świętować już we troje, ale wciąż jeszcze we dwoje.

Jak wybrać prezent dla ciężarnej żony?

Prezent na walentynki dla ciężarnej może kojarzyć się jej z wyjątkowym okresem życia, jakim jest ciąża. Wybierając upominek, należy jednak uważać, by maluszek nie przyćmił idei samego święta. Przyszła mama może miewać huśtawki nastrojów lub nie do końca dobrze czuć się w odmiennym stanie. Warto o tym pamiętać, by sprawić jej jak największą przyjemność. 

Dobrze, by walentynkowy prezent dla mamy w ciąży nie był prezentem praktycznym ani związanym z czekającym ją porodem. Grube skarpety, bo zimno, obszerna koszula nocna, bo brzuch coraz większy, a może laktator – w tym nie ma ani grama romantyzmu! Takie zakupy można zrobić podczas pierwszej lepszej wizyty w sklepie.

Urodziny kobiety w ciąży. Jaki prezent dla ciężarnej będzie najlepszy?

Polecamy

Urodziny kobiety w ciąży. Jaki prezent dla ciężarnej będzie najlepszy?

Na urodziny nie wypada przyjść z pustymi rękami. Wybór prezentu jest zawsze niemałym wyzwaniem, a w przypadku kobiety w ciąży sprawa komplikuje się jeszcze bardziej. Czy każda przyszła mama ucieszy się z akcesoriów dla niemowlaka? Na jaki prezent dla ciężarnej się zdecydować?

Czytaj

Jaki prezent na walentynki dla ciężarnej?

Chcąc wybrać prezent na walentynki dla żony w ciąży, można poszukiwać upominku z różnych kategorii, dobrze jednak pamiętać, że jego idealnym uzupełnieniem zawsze będą kwiaty. 

Biżuteria

Każda kobieta ma inny gust – zarówno jeśli chodzi o wnętrza, ubrania, jak i biżuterię. Kolczyki, bransoletka lub zawieszka w stylu bliskim przyszłej mamie z pewnością będzie trafionym prezentem walentynkowym. Dobrym pomysłem jest sięgnięcie po wzory i motywy symbolizujące miłość, wierność i czułość. Może to być np. serce w różnych formach, ale też motyw nieskończoności lub biżuteria z elementami podróżniczymi: kulą ziemską, samolotem czy kompasem. 

Ciekawym rozwiązaniem będzie także biżuteria podkreślająca pasję i hobby, np. kwiaty jako docenienie troski o ogród albo symbol yin-yang jako znak uznania dla aktywnych joginek. Niejedną mamę z pewnością ucieszy bransoletka z elementem w kształcie stópek lub zawieszka-puzderko z miejscem na zdjęcie dziecka. 

Kosmetyki

Prezenty z tzw. kategorii beauty są z reguły dobrym pomysłem, jednak taki upominek na walentynki dla ciężarnej może okazać się nietrafiony. Nierzadko skóra przyszłych mam jest bardziej wrażliwa, stąd kobiety stawiają na składniki naturalne, a wcześniej testują odpowiednie próbki kosmetyków. Przyszłe mamy bywają także wyczulone na zapachy. I co najważniejsze – sięgają po kosmetyki odpowiadające ich potrzebom w zakresie nawilżenia i ochrony. Dlatego, chcąc sprawić kosmetyczny prezent na walentynki, lepiej sięgnąć po akcesoria do kąpieli (np. delikatne kule), olejek nawilżający do pielęgnacji paznokci albo ulubione perfumy. Zawsze sprawdzi się także voucher do ulubionej drogerii. 

Odzież

Odzieżowy prezent na walentynki dla ciężarnej może być wyzwaniem nawet dla małżeństwa z dłuższym stażem. W tym okresie zakup bielizny, piżamy czy szlafroczka lepiej pozostawić przyszłej mamie. Jeśli jednak istnieje prawdopodobieństwo, że ucieszyłaby się z takiego podarku, można zaproponować jej… wspólne zakupy. Choć taki prezent na walentynki dla ciężarnej może okazać się mniej romantyczny, wspólnie spędzone chwile na zadbanie o nieco bardziej przyziemne potrzeby to ważne cegiełki w budowaniu relacji. 

A może coś oryginalnego

Prezent na walentynki dla żony w ciąży wiąże się z pewnymi ograniczeniami. Oczywiste jest, że wspólny skok na bungee albo kurs nurkowania będą musiały poczekać, jednak oryginalnie nie musi równać się ekstremalnie. Prezentem na walentynki dla ciężarnej może być także:

 • świeca zapachowa. Szeroki wybór naturalnych, ręcznie robionych świec dostępnych na rynku to gwarancja znalezienia niebanalnego wzoru;
 • kolacja we dwoje – w miejscu dawno upatrzonym lub zupełnie niespodziewanym. Warto jednak mieć na uwadze preferencje smakowe i ewentualne zachcianki żywieniowe ukochanej;
 • spersonalizowany prezent ze zdjęciem, które jest dla was ważne. Może być to kubek, poduszka lub T-shirt;
 • maraton filmowy. W zależności od samopoczucia żony lub partnerki może się odbyć w kinie lub… w salonie;
 • gra planszowa. Jest wiele ciekawych gier dla par, które umożliwiają jeszcze lepsze poznanie się. Takie budowanie bliskości tuż przed rewolucją w postaci rodzicielstwa może być ciekawym sprawdzianem i wyzwaniem dla obojga.

Warto pamiętać także o tym, jak dużą wartość dla ciężarnej i nie tylko może mieć walentynkowy prezent z kategorii DIY. Niezależnie od tego, co to będzie, serce i uczucie włożone w jego przygotowanie stanowić będą gwarancję niezwykłości upominku.

  Sprawdź powiązane tematy

  Posłuchaj podcastów stworzonych przez mamy dla mam!

  Sprawdź