wizualizacja stworzona za pomocą AI

Fazy cyklu miesiączkowego – jakie są, ile trwają, co jeść i jak ćwiczyć zgodnie z cyklem menstruacyjnym

Cykl miesiączkowy reguluje życie kobiety od pierwszej miesiączki po menopauzę. Choć jego długość u każdej z nas może być inna, kolejne fazy cyklu następują po sobie, przynosząc wiele zmian w organizmie – od tych związanych z fizjologią po psychiczne. Wyjaśniamy, jak komfortowo żyć w ich rytmie.

Spis treści:

Jakie są fazy cyklu miesiączkowego i czym się charakteryzują? Jak rozpoznać, w której fazie cyklu jesteś? Ile trwają poszczególne fazy?

Cykl menstruacyjny (miesiączkowy) to zespół zmian w organizmie dojrzałej płciowo kobiety, które przygotowują ją do dania nowego życia, czyli zapłodnienia komórki jajowej i zagnieżdżenia zarodka. Cykl miesiączkowy może mieć różną długość, jest to indywidualna cecha każdej kobiety, może trwać od 21 do 35 dni, naturalne są także 2-4dniowe przesunięcia cyklu, które nie powinny wywoływać niepokoju. O ile długość cyklu może nieznacznie się różnić, o tyle już przebieg cyklu i kolejne jego fazy u zdrowej kobiety powinny przebiegać według stałego porządku.

Faza 1: menstruacja – co to, ile trwa, jak się objawia

Menstruacja to znak, że komórka jajowa nie została zapłodniona, więc organizm oczyszcza drogi rodne ze złuszczonych fragmentów nabłonka, krwi i prostaglandyn. Do złuszczenia endometrium dochodzi w wyniku spadku poziomu progesteronu. Faza ta trwa, w zależności od długości cyklu, od 3 do 8 dni. W tym czasie kobieta traci od 30 do 80 ml krwi menstruacyjnej, która wycieka z pochwy z różnym nasileniem, na ogół szybciej w pierwszych dniach. Zmianie tej towarzyszy niekiedy ból w podbrzuszu i dolnym odcinku kręgosłupa, ogólne rozbicie i zmęczenie. W chwili rozpoczęcia miesiączki zmniejsza się obrzęk i tkliwość piersi, ustępują też zmiany PMS.

Faza 2: folikularna – co to, kiedy i jak się objawia

Faza folikularna to czas dojrzewania pęcherzyka Graffa i zmian w macicy, które przygotowują ją do przyjęcia i zagnieżdżenia zarodka. Pod wpływem wzrastającego poziomu estradiolu i estrogenu odbudowuje się i powiększa błona śluzowa macicy, przebudowuje endometrium. Faza folikularna trwa ok. 14 dni, będzie dłuższa w cyklu dłuższym niż 28 dni i krótsza, jeśli cykle u kobiety są krótsze.  

Wyższy poziom estrogenów sprawia, że po osłabieniu i zmęczeniu z czasu menstruacji nie ma już śladu, kobiety mają o wiele więcej energii i lepszy nastrój. Estrogen przyczynia się także do zwiększonej produkcji śluzu niezbędnego w czasie owulacji.

Faza 3: owulacja – co to, kiedy, jak rozpoznać

Owulacja jest kulminacyjnym momentem cyklu menstruacyjnego. To wtedy poziom estrogenu i hormonu luteinizującego wytwarzanego przez przysadkę mózgową gwałtownie wzrasta, pęka pęcherzyk Graffa, a uwolniona komórka jajowa jest gotowa do zapłodnienia. Jeśli w tym czasie dojdzie do współżycia, jest największa szansa na zapłodnienie. Niektóre kobiety potrafią zaobserwować u siebie moment owulacji, niekiedy może towarzyszyć mu niewielkie plamienie. Można też zaobserwować gęstą, śliską, przypominającą kurze białko wydzielinę w pochwie. Kilka dni w okolicach daty owulacji uważa się za okres płodny, biorąc pod uwagę żywotność plemników w drogach rodnych. W tym czasie wzrasta ochota na seks, mamy bardzo dobre samopoczucie i dużo energii. 

Faza 4: lutealna – co to, kiedy i jak się objawia

Faza lutealna trwa najdłużej, rozpoczyna się zaraz po zakończeniu owulacji i trwa do ostatniego dnia przed miesiączką. W tym czasie w organizmie kobiety dochodzi do kolejnych zmian hormonalnych. W cyklu 28-dniowym trwa ok. 14 dni i u większości kobiet ma taką właśnie długość. W tej fazie ciało kobiety przygotowuje się do przyjęcia zapłodnionej komórki jajowej – pozostałość pęcherzyka Graffa przekształca się w ciałko żółte, zaczyna produkować progesteron, pod wpływem którego grubieje błona śluzowa macicy, stwarzając warunki do zagnieżdżenia zarodka.  

Jeśli nie doszło do zapłodnienia, proces ten się cofa – ciałko żółte zanika, nabłonek macicy złuszcza się – to już przygotowania do menstruacji, czyli rozpoczęcia całego cyklu na nowo. 

Hormonalna rewolucja w tej części cyklu skutkuje zmianami fizycznymi i psychicznymi. Organizm zatrzymuje wodę, piersi stają się nabrzmiałe i tkliwe, pojawia się rozdrażnienie i wahania nastrojów, a przed samym okresem ból w dole brzucha i ogólne rozbicie. Okres zazwyczaj nadchodzi dwa tygodnie po owulacji, czyli po zakończeniu fazy luetalnej. W tej fazie cyklu kobieta nie zajdzie w ciążę. To najbezpieczniejszy czas na współżycie bez zabezpieczeń bez ryzyka zajścia w ciążę.  

Jak obliczyć dni niepłodne i płodne?

Polecamy

Jak obliczyć dni niepłodne i płodne?

Czytaj

Jak zmienia się ciało kobiety podczas każdej z faz cyklu miesiączkowego? Jaki wpływ na samopoczucie ma faza menstruacyjna, folikularna, owulacyjna i lutealna?

Cykl miesiączkowy kobiety od pierwszego do ostatniego dnia związany jest ze zmianą poziomu hormonów – luteinizującego (LH) i folikulotropowego (FSH), wydzielanych przez przysadkę mózgową pobudzaną działaniem podwzgórza. W fazie folikularnej poziom estrogenów i progesteronu jest niski, podobnie jak tuż przed miesiączką, czyli na końcu fazy lutealnej. Inaczej zmienia się poziom FSH, który stymuluje syntezę estrogenów i – razem z LH – wspiera proces dojrzewania pęcherzyków w jajniku. Estrogen wpływa też na zmiany w błonie śluzowej macicy, która przygotowuje się do przyjęcia zarodka. W czasie owulacji poziom estrogenu jest najwyższy i utrzymuje się na wysokim poziomie jeszcze przez część fazy lutealnej, kiedy pęcherzyk Graffa przekształca się w ciałko żółte, a to zaczyna produkować progesteron. Kiedy organizm zorientuje się, że do zapłodnienia nie doszło, poziom estrogenu i progesteronu spada i będzie niski w czasie miesiączki.  

Zmiany hormonalne w dominujący sposób wpływają na funkcjonowanie kobiety, jej kondycję, poziom energii i nastrój. Pod wpływem hormonów zmianom ulega też ciało. Ta swoista karuzela etapów osłabienia i wewnętrznego rozbicia (menstruacja, koniec fazy lutealnej) i eksplozji energii, dobrego nastroju, niespożytych sił (faza folikularna, owulacja) rozłożona na mający średnio 28 dni cykl jest naturalnym rysem funkcjonowania kobiety w codziennym życiu.  

W sposób naturalny kobiety doświadczają w tym czasie okresów osłabienia i bólu, przypływu sił, gwałtownych zmian nastroju i samopoczucia (PMS przed menstruacją). Dochodzą do tego dolegliwości fizyczne – ból podbrzusza i dolnych partii kręgosłupa w menstruacji, ból głowy, piersi, przybieranie na wadze, obrzmienie, opuchnięcie ciała pod koniec fazy lutealnej.  

Zmiany hormonalne w dużym stopniu determinują także równowagę emocjonalną i samopoczucie kobiety, które w skali cyklu bywa bardzo skrajne: od całkowitego braku humoru w bólu menstruacji, przez eksplozję dobrego nastroju w fazie folikularnej i w czasie owulacji, po drażliwość i spadek nastroju w fazie lutealnej przed kolejną miesiączką.  

Dieta i aktywność fizyczna a cykl menstruacyjny – jak jeść i ćwiczyć zgodnie ze swoim cyklem?

Tak duża zmienność w funkcjonowaniu kobiety w poszczególnych fazach cyklu miesiączkowego w naturalny sposób determinuje jej życie. Warto wdrożyć zmiany uwzględniające moment naszego cyklu. Organizm z pewnością przyjmie to z ulgą.  

Aktywność fizyczna w zgodzie z cyklem menstruacyjnym powinna uwzględniać zmieniającą się kondycję. W fazie folikularnej i w czasie owulacji energii przybywa, warto więc dodać sobie więcej aktywności. Faza lutealna to z kolei czas utraty sił i energii. Nie warto wówczas pobijać własnych rekordów, bo nasza kondycja a także wytrzymałość fizyczna i psychiczna będzie zmniejszona.  

Jedzenie w zgodzie z cyklem menstruacyjnym powinno uwzględniać zapotrzebowanie organizmu w tym czasie. W okresie menstruacji, kiedy czujemy się obolałe i zmęczone, świetnie sprawdzą się jedzenie rozgrzewające i sycące, np. ciepłe napoje i zupy. W kolejnych fazach potrzeby będą nieco inne.  

Ćwiczenia w ciąży  - jaki sport można uprawiać w ciąży?

Polecamy

Ćwiczenia w ciąży - jaki sport można uprawiać w ciąży?

Czytaj

Co jeść i jak ćwiczyć w fazie folikularnej?

W fazie folikularnej nasz organizm wykazuje większe zapotrzebowanie na składniki odżywcze konieczne do budowy endometrium. Warto zadbać o podaż białka. Świetnym wyborem będą rośliny strączkowe i produkty zwierzęce, takie jak mięso, ryby czy nabiał. Warto też sięgnąć po zboża, a także kiszonki – wspierają one metabolizm estrogenu. 

Do budowy i regeneracji endometrium nasz organizm potrzebuje dużo kwasu omega-3. Warto sięgnąć po sardynki, śledzie czy szproty. W diecie fazy folikularnej nie może też zabraknąć witaminy E, którą nieprzypadkowo nazywa się witaminą płodności. Suplementacja tej witaminy poprawia regenerację endometrium. Zajdziemy ją w awokado, pestkach, orzechach i oliwie z oliwek 

Trening w fazie folikularnej powinien uwzględniać fakt, że większość kobiet doświadcza w tym czasie przypływu energii. Jeśli trenujemyto czas na poprawianie wyników, jeśli ruszamy się rekreacyjnie, warto wybrać w tym czasie bardziej forsowne ćwiczenia wytrzymałościowe czy trening na siłowni. 

Co jeść i jak ćwiczyć podczas owulacji?

W fazie owulacji organizm potrzebuje przeciwutleniaczy i wapnia. Dobrym wyborem będą rośliny strączkowe, nasiona i orzechy, a także wszelkie owoce i warzywa. Jeśli staramy się o dziecko, warto zadbać o zwiększoną podaż witaminy C, która poprawia ukrwienie macicy i odżywienie endometrium. Wskazany jest także cynk – można dostarczać go sobie, jedząc pełnoziarniste pieczywo, kasze, jajka i mięso. By uzupełnić poziom potasu, wskazane jest jedzenie ryb, warzyw strączkowych i owoców morza 

W dążeniu do prawidłowej owulacji znaczenie mają witaminy z grupy B: B12 i B6, a także kwas foliowy. Ten ostatni jest szczególnie ważny na etapie zagnieżdżenia zalążka i pierwszych podziałów zygoty. Zalecania i w tym wypadku prowadzą w kierunku mięsa, ryb, nabiału i jaj, a w przypadku osób niejedzących mięsa – warzyw kapustnych i strączków 

Odpowiedź na pytanie, jak ćwiczyć w czasie owulacji, zależy od tego, jak czujemy się w środku cyklu, ponieważ u niektórych kobiet owulacja jest bolesna 

Jest to dobry czas na budowanie masy mięśniowej, ale ryzyko kontuzji jest większe.  

Bolesna owulacja – jakie są nietypowe objawy owulacji i kiedy powinny cię zaniepokoić?

Polecamy

Bolesna owulacja – jakie są nietypowe objawy owulacji i kiedy powinny cię zaniepokoić?

Czytaj

Co jeść i jak trenować w fazie lutealnej?

W trakcie fazy luetalnej doświadczamy największych zmian hormonalnych, a wraz ze wzrostem poziomu progesteronu pogarsza się nasze samopoczucie. Wywołuje to naturalną potrzebę sięgania po słodycze, którą trudno jest ograniczyć. Warto sięgnąć w tym czasie po owoce czy słodkości wykonane w domu, by ograniczyć poziom cukru i szkodliwych dodatków do żywności.  

Na opuchnięcia i przybieranie wody w tym czasie remedium może być ograniczenie soli, picie ziołowych herbatek o działaniu odwadniającym i tonującym organizm – rumiankowej, miętowej czy zielonej. Szczególnie przydatna może być herbata z imbirem, która wspiera obniżanie poziomu prostaglandyn. Właściwości przeciwskurczowe wykazuje też cynamon, który warto wrzucać do szklanki razem z imbirem. Warto zadbać o uzupełnienie poziomu potasu, np. jedząc banany.  

U kobiet, które cierpią z powodu PMS, warto wprowadzić do diety więcej produktów uzupełniających witaminy z grupy B, które wspierają działanie serotoniny i dopaminy odpowiedzialnych za poprawę nastroju i łagodzenie rozdrażnienia. Znajdziemy je w płatkach owsianych, pieczywie żytnim i zielonych warzywach 

W tym etapie cyklu optymalne będą ćwiczenia siłowe. Dzięki wysokiemu poziomowi hormonów płciowych organizm kobiety jest bardziej wytrzymały i silny. Można wtedy pracować nad rzeźbą, wybrać się na siłownię, wybrać bardziej intensywne ćwiczenia z jogi czy pilatesu

Jak zgubić brzuch po ciąży?

Polecamy

Jak zgubić brzuch po ciąży?

Czytaj

Co jeść i jak ćwiczyć podczas menstruacji?

W czasie menstruacji, kiedy czujemy się obolałe i zmęczone, świetnie sprawdzą się jedzenie rozgrzewające i sycące, np. ciepłe napoje i zupy. Ponieważ tracimy krew, warto zadbać o dostarczanie żelaza. Deficyt tego krwiotwórczego pierwiastka wpływa na obniżenie poziomu energii i nasilenie zmęczenia. Dostarczymy go, jedząc chude mięso wołowe, ryby, żółtka jaj. Wegetarianki powinny częściej sięgać po kaszę gryczaną, strączki i orzechy. Obowiązkowo powinno się łączyć te produkty z warzywami i owocami zawierającymi witaminę C, która sprzyja przyswajaniu żelaza z pożywienia.  

Dietetycy zalecają, by w czasie menstruacji sięgać po produkty zawierające magnez – pierwiastek sprzyjający rozkurczaniu się mięśni. To np. płatki owsiane, otręby, orzechy i kakao. Warto też wiedzieć, że picie dużych ilości kawy w czasie miesiączki może nasilać dolegliwości bólowe.  

Czas menstruacji jest naturalnym czasem odpoczynku i zbierania sił, warto więc nie stawiać sobie wtedy zbyt wygórowanych wyzwań i usprawiedliwiać niedysponowanie. Lekka aktywność jest jak najbardziej wskazana – fajne będą ćwiczenia rozciągające, joga, świetnie sprawdzą się spacery. Podczas miesiączki lepiej unikać ćwiczeń opartych na skokach czy skrętach, niekomfortowe mogą być także forsowne ćwiczenia brzucha.  

Ponieważ każda kobieta jest inna, a jej cykl miesiączkowy dopasowany do jej organizmu, podane wyżej wskazówki nie muszą przynieść tych samych efektów. Warto poszukać indywidulanego sposobu na siebie, by forsowna hormonalna huśtawka, jaka jest naszym udziałem od pierwszej miesiączki do menopauzy, nie utrudniała nam życia.  

Źródła:

  1. Bojanowska M., Kostecka M., Dieta i styl życia jako czynniki wpływające na płodność, Kosmos, Problemy nauk biologicznych, t. 67, nr 2 (319), str. 425–439, 2018.  
  2. Daley, A., Exercise and primary dysmenorrhea: a comprehensive and critical review of the literature. Sports Medicine; 38(8): 659–670, 2008.  
  3. Światkowska D., Żywienie a płodność. Dieta kobiet w wieku prokreacyjnym, Pediatr. Med. Rodz. 9, 102-106, 2013. 
  4. Wierzejska R., Jarosz M., Niedożywienie i zaburzenia odżywiania u kobiet w wieku prokreacyjnym, Post Nauk Med. 25, 965-970, 2012.  
  5. Wołowiec D., Niedobór żelaza: jego następstwa kliniczne i leczenie. Terapia 284, 36-41, 2013. 
Dear User!

Before you click "Go to the Website" or close the window by clicking ×, please read the following information, as it concerns your personal data.

By clicking "Go to the website" or by closing this window, you consent to the processing of your personal data on the terms described below.

The administrator of personal data of people visiting our websites is USP Zdrowie sp. z o.o. with headquarters in Poleczki 35 street, Warsaw 02-822, Poland.

As part of USP Zdrowie services, we will collect information about the use of our websites. The scope of data collected by us includes, among others information stored in cookies, user's IP, as well as information about your device and browser.

Your data will be used by us for the following purposes: (i) providing you with access to a safe and functional website; (ii) conducting analyzes that allow to study the ways of using our websites and use their functionalities and content, as well as to improve and streamline them; (iii) marketing, including presenting you with advertisements and messages tailored to your interests and preferences (profiling).

The use of our websites will involve the use of technologies provided by third parties (e.g. Google, Facebook). As USP Zdrowie, we provide you with the opportunity to consent to the transfer of your data to the groups of recipients indicated by us by accepting all or some of the purposes of processing.

USP Zdrowie provides each user of our websites with the opportunity to exercise the right to request access to his personal data, rectify it, delete or limit processing, exercise the right to object to processing, as well as the right to transfer data. in the event that the legal basis for the processing of your personal data is your consent - we provide you with the possibility of withdrawing it at any time through dedicated mechanisms for managing privacy settings.

You can contact USP Zdrowie by: (i) sending an e-mail to the following address: daneosoboweusp@usp.pl; (ii) sending a letter to the following address: USP Zdrowie sp. z o.o., Poleczki 35 street, Warsaw 02-822, Poland.

Detailed information related to the rules for the processing of your personal data on individual USP Zdrowie websites can be found in our Privacy Policy (PL).

Below you can choose to accept all or some of the processing purposes. We will be happy if you decide to help us improve our services and websites!

Choose services
Service Description State
Solutions necessary to provide the service by electronic means
as part of our Websites, we use the localStorage solution. localStorage is a file created by the user's browser installed on his device. Thanks to the localStorage mechanism, we are able to provide our users with access to efficient and safe websites and the ability to use their functionalities (e.g. remembering your privacy settings and the possibility of changing them, remembering preferences related to the selected language of displaying the website, the ability to add products to the basket). Information saved and used as part of the localStorage mechanism will not be used to conduct marketing activities. The localStorage mechanism is necessary to provide our services in the form of Websites (Article 6 (1) (b) of the GDPR).
Analytical cookies:
cookies that are used for advanced analysis of user behavior on our websites. Analytical cookies are used, among others to analyze user behavior on Websites in order to optimize the appearance, content and functionality of websites. The legal basis for the processing of these types of cookies is your voluntary consent (Article 6 (1) (a) of the GDPR), which you can express and withdraw at any time using the functionality of our websites. Currently, USP Zdrowie uses the following analytical cookies:
Google Analytics an online tool for analyzing website statistics. The tool allows us to track traffic on our websites, including the ability to analyze user behavior on websites. Based on the data collected using Google Analytics, we are able to develop our websites and provide a friendly appearance of the website and add new, useful functionalities. Google Analytics is provided and operated by Google Ireland Limited. More information on the rules governing the processing of personal data by Google can be found here: https://policies.google.com/privacy?hl=en
Google Tag Manager tag management system developed by Google to manage JavaScript and HTML tags used for tracking and analysis on websites. Google Tag Manager is provided and operated by Google Ireland Limited. More information on the principles of personal data processing by Google can be found here: https://policies.google.com/privacy?hl=en
HotJar tool for analyzing user behavior on the website using, among others heat maps (analysis of the user's cursor behavior on the website). With this tool, we can design our websites more effectively and improve their readability and functionality. HotJar is provided and operated by Hotjar Limited. More information on the principles of personal data processing by HotJar can be found here: https://help.hotjar.com/hc/en-us/categories/115001323967-About-Hotjar
Marketing cookies:
cookies that allow us to conduct activities related to the promotion of our services, products and websites. This category of cookies will be used, inter alia, in order to show you advertisements tailored to your preferences or provide other marketing content. The legal basis for the processing of these types of cookies is your voluntary consent (Article 6 (1) (a) of the GDPR), which you can express and withdraw at any time using the functionality of our websites. Currently, USP Zdrowie uses the following marketing cookies:
Facebook Pixel the Facebook Pixel tool is a piece of code on the website that allows you to measure, optimize and create groups of recipients of advertising campaigns on Facebook. The operation of this tool enables us to run more effective advertising campaigns and provide you with content that may be of real interest to you. Facebook Pixel is provided and operated by Facebook Ireland Limited. Facebook Pixel collects basic information stored in the cookie and information about the website and your activity. Facebook Ireland Limited may transfer personal data of its users to the United States of America, based on the legal mechanisms provided for in applicable law. The basis for the transfer of your data in some cases may also be your consent, which we collect as part of our websites. therefore, we would like to draw your attention to the fact that the law on the protection of personal data in the United States of America differs from European legislation and may not provide you with the same rights as those provided for by the provisions in force in Poland, and in some cases it may also combine with the possibility of access to your data by the authorities and services of a third country. in order to ensure the fullest protection of your rights and freedoms, the mechanisms used as part of the Facebook Pixel tool prevent your identification data from being identified and are subject to automatic processes of their removal in short periods.

We would also like to inform you that when using the Facebook Pixel USP Zdrowie tool, it complies with the current Regulations of Facebook Business Tools, including the agreements on the principles of co-administration of personal data. in order to fulfill the obligation resulting from the provisions of data protection law, we would like to inform you that in the scope of processing information collected using the Facebook Pixel tool:
  1. USP Zdrowie and Facebook Ireland Limited, with its registered office at 4 Grand Canal Square, Grand Canal Harbor, Dublin 2, Ireland, act as joint controllers (entities jointly deciding on the purposes and methods of personal data processing).
  2. USP Zdrowie and Facebook Ireland Limited have made joint arrangements regarding the performance of their obligations under the provisions of the GDPR.
  3. USP Zdrowie and Facebook Ireland Limited are responsible for providing appropriate grounds for processing personal data related to the collection of information via Facebook Pixel. Therefore, USP Zdrowie provides users with the opportunity to voluntarily consent to the collection and use of their data for marketing purposes on the websites, in particular for the purpose of conducting marketing campaigns on Facebook. Facebook Ireland Limited provides appropriate legal grounds relating to the possibility of using the personal data of portal users for the purposes of conducting USP Zdrowie marketing activities.
  4. As part of this Privacy Policy, USP Zdrowie provides you with access to all information related to the principles of data processing as part of our business activities. Information related to the principles of personal data processing by Facebook Ireland Limited, determination of the legal basis for such processing and the methods of exercising your rights by Facebook Ireland Limited, including information on the relevant Facebook contact forms, can be found in the Data Policy available at: https://www.facebook.com/about/privacy.
  5. USP Zdrowie is responsible to the users of Internet Services for the correct operation of the mechanisms enabling obtaining and withdrawing consents to use the information collected through the Facebook Pixel tool. After receiving the data collected via Facebook Pixel, Facebook Ireland Limited is independently responsible for the rights specified in Art. 15 - 20 GDPR towards users of your social network.
  6. Both USP Zdrowie and Facebook Ireland Limited provide the possibility of exercising the right to object. in the event of receipt of a request related to an objection to the processing of personal data, USP Zdrowie and Facebook Ireland Limited will take appropriate steps regarding the further processing of their users' data.
  7. USP Zdrowie is responsible for the proper implementation and configuration of Facebook Pixel. Facebook Ireland Limited remains responsible for ensuring the security of the service offered to us and personal data processed as part of Facebook Pixel.
  8. USP Zdrowie and Facebook Ireland Limited remain responsible for the proper response to all identified data breaches. The responsibility of USP Zdrowie in connection with the use of Facebook Pixel services applies to all cases related to providing users with a properly implemented and configured tool. Facebook Ireland Limited is responsible for all data protection breaches related to processing operations performed as part of the marketing service provided to us.
LinkedIn Insight Tag short code in Java Script technology that supports conversion tracking, website audience and site demographics for LinkedIn advertising campaigns. The operation of this tool enables us to run more effective advertising campaigns and provide you with content that may be of real interest to you. The LinkedIn Insight Tag is provided and operated by LinkedIn Ireland Unlimited Company. More information on the rules for the processing of personal data with the processing of personal data by LinkedIn can be found here: https://www.linkedin.com/help/lms/answer/65513/add-the-linkedin-insight-tag-to-your-website?lang=en
Google Ads tool that is one of the elements of the Google advertising system, allowing the display of sponsored links in the search results of the Google Search Engine and on websites of entities cooperating with Google. The Google Ads tool is provided and operated by Google Ireland Limited. More information on the principles of personal data processing by Google can be found here: https://policies.google.com/privacy?hl=en
SALESmanago tool enabling the identification and monitoring of contacts and users on websites and conducting personalized marketing communication. The SALESmanago tool is provided and operated by our partner, Benhauer Sp. z o.o. More information on the principles of personal data processing using the SALESmanago tool can be found here: https://www.salesmanago.pl/marketing-automation/technologie.htm
AppNexus / Xaxis Turbine Xaxis is a global digital media platform that programmatically connects advertisers with audiences. More information on the principles of personal data processing using the Xaxis Turbine tool can be found here: https://www.xaxis.com/privacy-notice/polityka-prywatnosci-xaxis/
Selectivv tool enabling user data segmentation, used to target emissions as part of an advertising campaign. More about the rules on the site: https://selectivv.com/polityka-prywatnosci/
Campaign Manager 360 system for managing advertisements and measuring their effectiveness, designed for advertisers and media agencies. It is part of the Google Marketing Platform provided and operated by Google Ireland Limited. More information on the principles of personal data processing by Google can be found here: https://policies.google.com/privacy?hl=pl
Revhunter A tool that allows you to send advertisements to users of the Administrator's website in the form of e-mail messages that are tailored to the user's actions and behavior on the website. The retargeting service is performed via the Revhunter tool, which belongs to INIS sp. z o.o. with headquarters in Rybnik at Raciborska 35a street, Poland (TAX ID: 6423128785). More info on page: https://revhunter.pl/polityka-prywatnosci
CAKE cloud-based tool that enables campaign management, optimization and monitoring of partners in the area of performance marketing. More information here: https://getcake.com/privacy-policy/
User.com tool enabling identification and monitoring of contacts and users on websites and conducting personalized marketing communication. The User.com tool is provided and operated by our partner, User.com Sp. z o.o. More information on the principles of personal data processing using the User.com tool can be found here: https://user.com/en/privacy-policy/
Make.com is a tool for automating business processes, enabling integrations with other systems, analyzing user behavior on websites, and delivering personalized content and experiences. Make.com is provided and supported by Make.com Inc. You can find more information about the personal data processing policies using the Make.com tool here: https://www.make.com/en/privacy-notice
TikTok Pixel TikTok Pixel - A tool to integrate with your website that allows you to share website events with TikTok. When used with TikTok for Business tools, the Pixel can measure website traffic, assess the effectiveness of ad campaigns, optimize campaigns, and acquire new customers. Once properly set up and verified, the Pixel conveys information about actions taken on your site according to the events you have configured, which reflect the entire customer journey from viewing a product details page to adding an item to a cart and making a purchase. The Pixel collects data available via standard web browsers, including information about ads or events, timestamps, IP addresses, device data, and cookies that support the measurement, optimization, and targeting of your campaigns. In the future, this data will enable TikTok to customize recommendations for Pixel event settings and offer automated solutions. More information about this tool can be found in TikTok's Privacy Policy and TikTok Business Product Terms

After 5 seconds, we will refresh the page to load the current settings.