Pierwsze w Polsce sześcioraczki właśnie skończyły dwa lata! Ich zdjęcia robią furorę w sieci Pierwsze w Polsce sześcioraczki właśnie skończyły dwa lata/ Instagram @szescioraczkipl

Pierwsze w Polsce sześcioraczki właśnie skończyły dwa lata! Ich zdjęcia robią furorę w sieci

Dwa lata temu narodziły się pierwsze w naszym kraju sześcioraczki. W dniu ich urodzin pokazujemy, jak teraz wyglądają dzieci i jak się zmieniły przez ten czas.

Spis treści:

Sześcioraczki z Tylmanowej skończyły dwa lata

Według statystyk sześcioraczki rodzą się bardzo rzadko – raz na 4,7 mld ciąż na świecie. Takie „sześciokrotne szczęście” spotkało rodziców z Tylmanowej dwa lata temu. Pierwsze w Polsce sześcioraczki przyszły na świat w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Urodziły się 20 maja 2019 r. o godzinie 10.08, w 29. tygodniu ciąży – prawie jedenaście tygodni przed czasem. Poród odbył się przez cesarskie cięcie. Noworodki ważyły wówczas od 890 do ok. 1300 gramów. Według lekarzy dzieci urodziły się w zaskakująco dobrym stanie jak na sześcioraczki.

Rodzice nadali im imiona: Kaja, Nela, Zosia, Malwina, Filip i Tymon. Do domu nie zostały wypisywane wszystkie razem. Działo się to  stopniowo – z dwóch powodów. Po pierwsze,  ze względu na konieczność wykonywania różnych badań, a po drugie po to, aby przyzwyczajać rodziców do nowej (i rzadko spotykanej!) sytuacji. Najpierw do domu pojechały Kaja i Nela. Jako ostatnia, prawie cztery miesiące po urodzeniu, szpital w Krakowie opuściła Malwina.

 

Sześcioraczki w sieci

Rozwój dzieci można śledzić w mediach społecznościowych. Zdjęcia dzieci zamieszcza na swoim profilu ich mama. Robią prawdziwą furorę w sieci! Zeszłoroczne zdjęcie uśmiechniętych sześcioraczków świętujących pierwsze urodziny polubiło ponad 50 tysięcy osób.

„Kochane dzieci, życzę Wam zdrowia, zdrowia i jeszcze raz zdrowia! Aby kolejny rok był dla Was równie łaskawy co ten” – pisała wtedy ich mama.

W tym roku niespodzianek dla sześcioraczków też nie zabrało.  „Nasze dzielne maleństwa mają już 2 lata!” – czytamy na profilu @szescioraczkipl na Instagramie. My życzymy dzieciom przede wszystkim zdrowia i tego, żeby mogły zawsze liczyć na siebie nawzajem!

    Sprawdź powiązane tematy

    Posłuchaj podcastów stworzonych przez mamy dla mam!

    Sprawdź