Jak położna może pomóc kobiecie w ciąży przed badaniem USG i w jego trakcie? Mówi Dominika Mroczkowska YJak położna może pomóc kobiecie w ciąży przed badaniem USG i w jego trakcie? Mówi Dominika Mroczkowska/ iStock

Jak położna może pomóc kobiecie w ciąży przed badaniem USG i w jego trakcie? Mówi Dominika Mroczkowska

Położna asystująca przy badaniu ultrasonograficznym może być bardzo pomocna dla przyszłej mamy. Jak może wesprzeć pacjentkę i dlaczego jej rola jest nieoceniona? Mówi Dominika Mroczkowska, położna, która zajmuje się tym na co dzień w swojej pracy.

USG to jedno z najważniejszych badań wykonywanych regularnie w czasie ciąży. Często, dlatego że za jego pomocą można wykryć ryzyko wystąpienia wad płodu, wywołuje stres u ciężarnych. Tu z pomocą przychodzi położna, która zapewnia wsparcie psychiczne przyszłym mamom. Jakie role jeszcze pełni przed badaniem, w jego trakcie oraz po USG? Wyjaśnia Dominika Mroczkowska, położna, która temat ten zna doskonale ze swojej codziennej pracy z pacjentkami. Wykład jest częścią webinaru, który odbył się w ramach VII Warszawskich Dni Promocji Zdrowia. To dawka wiedzy przydatnej dla każdej kobiety w ciąży!

 

    Sprawdź powiązane tematy

    Posłuchaj podcastów stworzonych przez mamy dla mam!

    Sprawdź