Balony w dłoni Balony/ Zdjęcie: iStock

Balon i piłka pingpongowa, czyli jak świetnie pokazać, jak wygląda poród dziecka

Poród jest jednym z najbardziej stresujących momentów w życiu kobiety. Często nie wiadomo, na co należy się przygotować. Liz Chalmers postanowiła pokazać za pomocą dwóch przedmiotów, jak wygląda poród w praktyce. Filmik polecamy wszystkim przyszłym rodzicom. Przygotujcie się lepiej dobrze.

Spis treści:

Jak wygląda poród?

Istnieją szkoły rodzenia, podręczniki i poradniki, jednak kobieta nigdy nie wie, czego może się spodziewać, dopóki nie zacznie rodzić.

Liz Chalmers jest położną w Centrum Puget Sound Birth w Seattl. Wykorzystując swoje doświadczenie postanowiła podzielić się swoją wiedzą z przyszłymi matkami. Za pomocą dwóch przedmiotów: balona i piłeczki pingpongowej pokazała, jak wygląda poród w praktyce.

Film podbił Internet w 2017 roku, a ostatnio przypomniała go na swoim profilu na Facebooku Mega Mama, podkładając do filmu polskie napisy. Krótki instruktaż obejrzało już prawie 750 tys. osób.

Instruktaż z porodu

Kobieta na filmie wkłada piłkę do balona, następnie dmucha go do połowy i na jego przykładzie pokazuje, co dzieje się z narządami rodnymi kobiety w trakcie porodu. Kiedy piłka opadła na dno balonu, Chalmers zaczyna ściskać balon z boku, pokazując, jak wyglądają skurcze Braxtona Hicksa, które przygotowują do porodu – są coraz częstsze pod koniec ciąży, jednak nie mają zbytniego wpływu na rozszerzenie się szyjki macicy. Kobieta tłumaczy, że prawdziwe skurcze dzieją się na samej górze macicy i wyjaśnia, że to stamtąd wynikają te skurcze, które pozwalają urodzić dziecko. Dzięki nim zmienia się także ułożenie szyjki macicy, która robi się krótsza. Wtedy dopiero można przejść do części najważniejszej – rozszerzania szyjki, by dziecko mogło przywitać świat.

Obejrzyjcie film, świetnie wyjaśnia, jak wygląda poród.

Sprawdź powiązane tematy

Posłuchaj podcastów stworzonych przez mamy dla mam!

Sprawdź