Anna Lewandowska Anna Lewandowska o treningach w ciąży/ PHOTO: ANDRAS SZILAGYI/MWMEDIA

Anna Lewandowska o treningach w ciąży: pozostałam aktywna, ale trening dobieram do obecnego stanu rzeczy

Spis treści:

Anna Lewandowska pokazała ciążowy brzuszek po zaledwie dwóch dniach od ogłoszenia, że spodziewa się drugiego dziecka. Trenerka zdradziła również, jaka aktywność fizyczna jest w tym okresie wskazana. Czy w ciąży można trenować? Czy to bezpieczne dla mamy i dziecka? Na jakie ćwiczenia powinny postawić kobiety, które były aktywne przed ciążą, a jaką formę aktywności powinny wybrać te, które prowadziły siedzący tryb życia?

Anna i Robert Lewandowscy spodziewają się drugiego dziecka

Radosną nowinę przekazał światu kapitan reprezentacji Polski podczas środowego meczu Ligi Mistrzów. Niedługo później trenerka na swoim profilu na Instagramie osobiście poinformowała, że jest w ciąży. Wymowny post z podpisem „Baby is coming” pojawił się również na profilu piłkarza.
W wywiadzie dla niemieckich mediów Robert Lewandowski zdradził, że jego żona jest teraz w czwartym miesiącu ciąży. Oznacza to, że trenerka fitness urodzi drugie dziecko w kwietniu 2020 r.

Poza płcią dziecka i tym, jakie imię otrzyma nowy członek rodziny Lewandowskich jest jeszcze jedna kwestia, która nurtuje internautów. Od dwóch dni zachodzą w głowę, czy przyszła mama w związku ze swoim stanem jest aktywna fizycznie, czy może na czas ciąży zawiesiła treningi.

Anna Lewandowska pokazała ciążowy brzuszek

Anna Lewandowska nie pozwoliła swoim obserwatorkom zbyt długo czekać na odpowiedź. Na swoim profilu na Instagramie trenerka fitness i propagatorka zdrowego żywienia nie tylko pochwaliła się rosnącym brzuszkiem, publikując zdjęcie z sali treningowej, ale również wyjaśniła, jaką aktywność w tym okresie wybiera.

W dalszej części swojego wpisu Lewandowska wyjaśniła, co rozumie przez określenie trening dostosowany do ciąży.

Anna Lewandowska radzi, jak bezpiecznie trenować w ciąży

Na początek trenerka zaleca spacery i doradza, by unikać forsowania ciała, nawet jeśli przyszłe mamy prowadziły przed ciążą aktywny tryb życia.

Kobietom, które przed ciążą prowadziły siedzący tryb życia trenerka radzi wprowadzać trening stopniowo pod czujnym okiem lekarza. "I najlepiej od 12. tygodnia ciąży" - dodaje.

"Jeżeli nie jesteś pewna, jakie ćwiczenia wykonywać w poszczególnym trymestrze, możesz także skonsultować się z trenerem personalnym i poprosić go o indywidualny program treningowy" - napisała.

Anna Lewandowska zdradziła przy okazji, że już pracuje nad wypuszczeniem nowego programu treningowego dla kobiet w ciąży. Podkreśliła, że takiego treningu jeszcze nie było - będzie idealny dla każdej mamy, na różnym etapie ciąży. "Stawiam na wzajemne zrozumienie, wiedzę i profesjonalizm w każdym calu. Przejdziemy przez to razem mamuśki!" - dodała.

    Sprawdź powiązane tematy

    Posłuchaj podcastów stworzonych przez mamy dla mam!

    Sprawdź