Mniam! Co w brzuchu burczy / mat. pras. Mniam! Co w brzuchu burczy / mat. pras.

„Mniam! Co w brzuchu burczy” Anny Czerwińskiej-Rydel. Hello Mama patronem medialnym!

„Ile to jest kęs? Jak to się dzieje, że połykamy jedzenie? Co dzieje się w żołądku? Czy to dobrze, że w jelitach mieszkają bakterie? Po co robimy kupę?” – na te wszystkie pytania wraz ze swoim dzieckiem znajdziesz odpowiedź w najnowszej książce Anny Czerwińskiej-Rydel pt. „Mniam! Co w brzuchu burczy”. Hello Zdrowie oraz Hello Mama objęły ją swoim patronatem medialnym!

„Mniam! Co w brzuchu burczy”

„Mniam! Co w brzuchu burczy” (Wydawnictwo Papilon) to książka dla dzieci o wszystkim, co dzieje się z jedzeniem w naszym organizmie. Zabawny duet ekspertów – Profesor Mądralski i Krowa … – bierze bod lupę brzuch, by odpowiedzieć na każde pytanie.

Wiek przedszkolny to czas w życiu dziecka, w którym kształtują się przyzwyczajenia mające wpływ na jego późniejsze życie. Maluch uczy się odpowiedzialności za swoje zdrowie i nabywa nawyków żywieniowych. Dzięki książce zajrzy w głąb jamy ustnej i przełyku, obejrzy żołądek, przekona się, jak długie są jelita. Dowie się, co dzieje się z każdym kęsem, który zjadamy i jak ważne jest zdrowe odżywianie. Książka w przyjazny, prosty sposób wyjaśnia pojęcia, takie jak: sok żołądkowy, enzymy, wyrostek robaczkowy.

Hello Mama oraz Hello Zdrowie objęły książkę swoim patronem medialnym!

    Sprawdź powiązane tematy

    Posłuchaj podcastów stworzonych przez mamy dla mam!

    Sprawdź