Spis treści:
W łódzkim centrum medycznym pojawiła się możliwość badania nasienia w zgodzie z katolickimi zasadami. W ten sposób mężczyźni mogą uniknąć grzechu.
Centrum Medycyny Spersonalizowanej CODE w swojej reklamie w Radiu Plus ogłasza, że ich badania nasienia są zgodne zasadami religii. Ten aspekt został podkreślony ze względu na katolicki charakter rozgłośni.
Niepłodność po katolicku
Monika Markut, prezes zarządu CMS CODE, tłumaczy dla „Gazety Wyborczej”, że usługa jest tylko punktem wyjścia do procedur leczenia niepłodności. Jest to alternatywa dla regularnego badania, które bywa krępujące dla mężczyzn. Ma to szczególnie znaczenie, gdy para starająca się o dziecko jest głęboko wierząca i w pełni uznaje doktrynę katolicką.
Katolicka prezerwatywa do badania nasienia
Według kościoła katolickiego masturbacja lub inna forma stymulacji seksualnej jest grzechem. Ten zakaz obejmuje również badanie nasienia – aby je pobrać, trzeba samodzielnie doprowadzić do ejakulacji. CMS CODE wyszedł naprzeciw tym zakazom i stworzył specjalną prezerwatywę do badania nasienia. Ma ona za zadanie zabezpieczyć do badań nasienie, które pojawiło się podczas aktu małżeńskiego. Prezerwatywa do badania nasienia jest pozbawiona substancji plemnikobójczych, które mogłyby zaburzyć wyniki badań.
Antykoncepcja po katolicku
Prezerwatywa do badania nasienia jest doskonałym rozwiązaniem dla mężczyzn, którzy nie potrafią się onanizować na zawołanie oraz dla tych, którzy nie chcą łamać zasad religii. Jednak pojawiły się też słowa krytyki ze strony zagorzałych katolików, albowiem antykoncepcja również jest negowana przez kościół katolicki. Rozwiązanie na to znalazł katolicki portal Adonai:
„Po wyjęciu prezerwatywy z jałowego opakowania należy jeszcze przed jej rozwinięciem, szpilką lub igłą zrobić dziurkę tzn. przekłuć ją pośrodku. Oczywiście nie można dziurki wycinać nożyczkami, nie może ona być ona zbyt duża, gdyż prezerwatywa pęknie. Chodzi o to, by zachować otwartość na przekazywanie życia. Przez tą dziurkę przedostanie się bowiem minimalna ilość nasienia. Nie będzie to miało negatywnego wpływu na wyniki badań, a jednocześnie sprawi, że akt nie będzie sztucznie obezpłodniony.”
Łódzkie CMS CODE jest jedną z pierwszych w Polsce placówek, która wykonuje badanie niepłodności zgodnie z etyką katolicką. Jednorazowa cena za badanie to 60 zł, prezerwatywa do badania nasienia kosztuje natomiast 20 zł.