Naklejki na ubrania – czy warto je kupić /fot. iStock Naklejki na ubrania – czy warto je kupić /fot. iStock

Naklejki na ubrania – czy warto je kupić

Mając w domu przedszkolaka, musimy liczyć się z tym, że będzie gubił swoje rzeczy. Nic dziwnego, dziecko w tym wieku nie ma jeszcze świadomości, co należy do niego. Jeśli zdejmie lub pobrudzi ubranie i zostawi je w gdzieś, może nie pamiętać, co to za miejsce. Dlatego warto podpisać ciuszki malca. Idealnie sprawdzą się też naklejki na ubrania dla dzieci. Gdzie ich szukać i jak wykorzystać?

Spis treści:

Podpisywanie ubrań dzieci

Do pewnego wieku podpisywanie ubrań dzieci wydaje się absolutną koniecznością. Maluchy nie rozpoznają jeszcze swoich ciuszków, czasem zostawiają je w przypadkowych miejscach. Nie ma się więc co dziwić, że w wielu placówkach pojemnik z „niczyimi ubraniami” pęka w szwach. Oczywiste jest, że to moment, w którym dzieci uczą się samodzielności. I wbrew pozorom odpowiednia metka czy naklejka może być pomocna. 

Jak podpisać ubrania dla malucha?

 1. Używając markera lub długopisu i podpisując ubrania na metce. To rozwiązanie jednak dość tymczasowe. Nierzadko trzeba podpis odnawiać po upraniu tekstyliów. Nieco lepiej może sprawdzić się marker wodoodporny. Ten jednak może pozostawić ślad na zawsze.
 2. Część rodziców decyduje się na wyszywanie imienia lub inicjałów dziecka. To rozwiązanie dość czasochłonne, wymagające wprawy, jednak o wiele bardziej trwałe niż napis. 
 3. Dość popularnym sposobem podpisywania ubrań dzieci są kolorowe metki lub wszywki. W sieci można zamówić gotowe, kolorowe, personalizowane wzory – z imieniem lub inicjałami dziecka, a następnie jedynie przyszyć je do ubranek. Same w sobie mogą stanowić niebanalną ozdobę. To jednak dość czasochłonne zajęcie.
 4. Ciekawym pomysłem są też stemple, przypominające w swych założeniach pieczątki biurowe. Również można je spersonalizować, dodając elementy dziecięce takie jak motylki czy samochodziki. Należy jednak uważać – nieodpowiedni tusz może uszkodzić tkaninę lub ulec spraniu.
 5. Naprasowanki – to również możliwe do zamówienia spersonalizowane oznaczenia. Są niezwykle urokliwe i wygodne do umieszczenia na ubrankach – wystarczy gorące żelazko i voilà. To swoiste naklejki na ubrania do zaprasowania. Trzeba tylko zwrócić uwagę, czy dana tkanina może być bezpiecznie dotknięta żelazkiem. 

Niejednokrotnie zdarza się przy zamawianiu któregoś z modeli, że firma oferująca takie akcesoria dysponuje również innymi wzorami. Możemy więc śmiało za jednym zamachem zamówić wszywki, stemple, naprasowanki oraz… naklejki na ubrania dla dzieci.

Naklejki na ubrania dla dzieci – hit czy kit

Naklejki na ubrania do przedszkola to jeszcze jeden całkiem popularny sposób na podpisywanie dziecięcych ubrań i akcesoriów. Podobnie jak wcześniej wymienione można zamówić je w sieci, wybierając dodatkowo ulubiony kolor, motyw czy czcionkę, którą napisane będą imię i nazwisko malucha. 

Zaletą naklejek jest to, że chcąc przekazać komuś bliskiemu ubranka, z których dziecko wyrosło, możliwe będzie ich odklejenie. Jednocześnie naklejki imienne dla dzieci stworzone są z myślą o użytkowaniu ich właśnie w ten sposób, więc same z siebie nie powinny się odklejać.

Ubrania i zabawki z drugiej ręki – używane rzeczy dla dzieci

Polecamy

Ubrania i zabawki z drugiej ręki – używane rzeczy dla dzieci

Małe dziecko – duże wydatki. „Pakiet startowy” w postaci niemowlęcej wyprawki to dopiero początek… Dzieci rosną jak szalone i potrzebują ciągle nowych ubranek, zabawek, akcesoriów. Czy nowe zawsze musi oznaczać prosto ze sklepowej półki? W wielu przypadkach wcale nie. Używane rzeczy dla dzieci mogą być równie fajne!

Czytaj

Kiedy warto stosować naklejki na ubrania

Ze względu na ryzyko zagubienia elementów garderoby naklejki na ubrania do przedszkola to podstawa. Zwłaszcza gdy nasz maluch ma na przykład bluzę z sieciówki i istnieje prawdopodobieństwo, że kolega lub koleżanka mogą mieć taką samą!

Jednak naklejki na ubrania sprawdzą się także przy „podpisywaniu” czy też oklejaniu innych elementów garderoby, jak choćby kapcie malca. Specjalne naklejki można wkleić w ich wnętrzu. Część rodziców, nie mając być może świadomości takiego rozwiązania, decyduje się na samodzielne wykonanie naklejek przy użyciu taśmy lub plastra oraz permanentnego markera. Należy jednak pamiętać, że plaster się brudzi i może wyglądać dość nieestetycznie. 

Naklejki imienne dla dzieci pomogą także w opisaniu artykułów higienicznych (szczoteczka, pasta, kubeczek), plastycznych (teczki, bloki, kleje, nożyczki) oraz sprzętu turystycznego – hulajnogi czy rowerka, na których maluch dojeżdża do placówki. 

Naklejki na ubrania do przedszkola

Dlaczego podpisywanie rzeczy, z których dziecko korzysta w przedszkolu, jest tak ważne? Niejednokrotnie może się zdarzyć, że odbierzesz malca w innym ubranku niż to, w którym go zostawiłaś. Wypadek w łazience, na placu zabaw czy przy obiedzie to właściwie przedszkolna codzienność. Zostawiając w woreczku w szatni ubranka „na zapas”, sama możesz nie pamiętać, czy należą do was – podpisane nie będą budziły wątpliwości. Jeśli zaś się zdarzy, że zapomnisz przynieść dodatkowe ubrania, panie będą mogły włożyć dziecku ciuszki koleżanki lub kolegi, a ty, dzięki zwyczajowi, jakim jest podpisywanie ubrań dzieci, będziesz mogła zwrócić czyste i uprane ubranko właścicielowi.

Jakie naklejki na ubrania warto kupić

Zastanawiając się, jakie naklejki na ubrania do przedszkola będą najlepsze, warto wziąć pod uwagę kilka elementów:

 • klej, który zastosowano (jego jakość, przyjazność środowisku i to, czy jest bezpieczny dziecka);
 • rozmiar naklejki – musi być taka, aby pasowała do większości metek;
 • cenę w stosunku do liczby naklejek, które są w zestawie;
 • dodatkowe elementy – ozdobny inicjał, rysunek kwiatka czy koparki.

Pamiętaj, że po naklejeniu naklejki na ubrania dla dzieci należy odczekać kilka godzin z praniem ciuszków, aby klej mógł wyschnąć. Najlepiej naklejki przyklejać na metkach. 

Naklejki na ubrania do zaprasowania

Wersja naklejek na ubrania z opcją zaprasowania to bardzo szybki i skuteczny sposób na podpisywanie ubrań dzieci. Naklejki na ubrania do zaprasowania na stałe przywierają do tkaniny po tym, gdy „potraktujemy je” żelazkiem. Do tego wyglądają bardzo schludnie. Ten sposób się sprawdza, zwłaszcza gdy ubranka są pozbawione metek – trafiły do nas od kogoś lub maluch z uwagi na niezwykłą wrażliwość prosi o ich usunięcie. 

Naklejki imienne dla dzieci

Zamawiając naklejki imienne dla dzieci, warto wziąć pod uwagę nie tylko inicjały imienia i nazwiska, lecz także dodatkowe dane. W przedszkolu może być druga Tosia, Ania czy Kacperek, a wówczas o pomyłkę nietrudno. 

Warto także zaangażować dziecko w proces wyboru konkretnego wzoru naklejek na ubrania. Gdy maluch sam wybierze kolor, kształt i ozdobę, łatwiej zapamięta, które przedmioty należą do niego.

  Sprawdź powiązane tematy