Masłowska czaruje Źródło: www.wydawnictwoliterackie.pl

Masłowska czaruje – nowa powieść znanej autorki

Dorota Masłowska mierzy się z różnymi tematami i nie boi się nowych wyzwań. Teraz spróbowała napisać  książkę dla dzieci. Autorka, będąca obecnie matką , próbuje ogarnąć  częsty w bajkach temat dobra i zła oraz ważny współczesny problem wychowawczy, który sprowadza się do dwóch krótkich słów: „kup mi!”.

Nowa powieść Masłowskiej

Masłowska rymuje! „Jak zostałam wiedźmą” to powieść poetycka. Mroczna ballada o głodnej wiedźmie, szukającej niegrzecznych maluchów, by zrobić z nich zupę. Upatrzonej przez nią dziewczynce jednak wiele zarzucić się nie da. Wiedźma postanawia zaczarować dziecko i zmusić je do znalezienia niegrzecznego chłopca, dzięki któremu upragniona zupa będzie zjadliwa. Spryskuje dziewczynkę Podmianą Myśli i wraz z konikiem na biegunach wyprawia na poszukiwania Bogusia, który najbardziej kocha iPhone’a i czipsy. Wkrótce jednak się okazuje, że coś poszło nie tak…

Masłowska ostrzega. Dzięki swojemu znakomitemu uchu i doskonałemu oku bez pudła wyłapuje to, co dzisiejsze dzieci mają, oraz to, czego im brak. Masłowska nie ukrywa, że „Wiedźma” ma być opowieścią trochę o wychowaniu. Trochę dla dorosłych, i trochę dla dzieci.

Jak zostałam wiedźmą. Opowieść autobiograficzna dla dorosłych i dzieci”
Dorota Masłowska, ilustracje Marianna Sztyma
Wydawnictwo Literackie, Warszawa 2014
cena 29,67 zł

    Sprawdź powiązane tematy