weekend z dziećmi Gdzie na weekendowy wypad z dziećmi / iStock

Jedziemy na wycieczkę – pomysły na weekendowy wypad z dziećmi

Spis treści:

Szukacie pomysłu na weekendowy wypad z dziećmi? Zabierzcie je tam, gdzie pobiegają, pobawią się i zaspokoją swoją ciekawość.

Pomysły na weekendowy wypad z dziećmi – gdzie jechać?

Mały fizyk, konstruktor i zoolog chcą wszystko zobaczyć i wszystkiego dotknąć. Mamy dla was pomysły na trzy jednodniowe wycieczki. Pod dach i w plener, na każdą pogodę. Do wybiegania, zabawy i eksperymentowania. Z obowiązkową dawką emocji.

Centrum Nauki Leonardo da Vinci, Podzamcze Chęcińskie k. Kielc

Główną atrakcją Centrum jest interaktywna wystawa „Świat Leonarda da Vinci” i możliwość przetestowania wynalazków piętnastowiecznego wizjonera na własnej skórze. Przegląd zebranych w Podzamczu projektów uzmysławia, że nie ma chyba mechanizmu, którego by da Vinci nie wymyślił. Wśród trójwymiarowych modeli przedziwnych maszyn największe emocje wzbudzają maszyna latająca, mechaniczny lew czy tajemnicza machina czasu. Jest i model mostu obrotowego, i projekt miasta idealnego, są reprodukcje najsłynniejszych obrazów mistrza. Małych konstruktorów ucieszy możliwość zbudowania wybranych wynalazków Leonarda na stanowiskach interaktywnych.

Ogród Doświadczeń, Kraków

Gdy ładna pogoda – obowiązkowy! Dzieciaki beztrosko szaleją po parku, a przy okazji odkrywają prawa fizyki na nietypowym placu zabaw. Wszystkiego można dotknąć, wszystkim pokręcić i bawiąc się, przeprowadzić całkiem poważny eksperyment. W Ogrodzie można zagrać na dzwonach rurowych, zobaczyć, co widać przez peryskop, i wprawić w ruch kołyskę Newtona. Każdy eksponat aż prosi się, aby przy nim manipulować i obserwować, co z tych manipulacji wynika. Nie ma barierek i zakazów wstępu, tu wolno wszędzie zaglądać i deptać trawę. Zabierzcie koc i zaplanujcie piknik!

Afrykarium, Wrocław

Komu marzy się wyprawa na Czarny Ląd? Afrykarium to 19 gigantycznych akwariów i basenów pełnych zwierząt zamieszkujących wodne akweny Afryki. Bajecznie kolorowe ryby rafy koralowej, hipopotamy, pingwiny, krokodyle. Istne podwodne safari. Dzięki sprytnie zaprojektowanym tunelom zwierzęta można obserwować nie tylko nad, ale i pod wodą. W Afrykarium są też dwa ośmiometrowe wodospady i rozsuwany latem dach. Chcecie emocji? Wybierzcie się na pokaz karmienia rekinów albo piranii. Niezapomniane wrażenia gwarantowane.

    Sprawdź powiązane tematy