Mama i dziecko kolorują Mama i córka kolorują/ iStock

Starszaki kolorują. Kolorowanki dla każdego

Spis treści:

Paradoksalnie, ta moda rozwinęła się najpierw wśród dorosłych. Kolorowanki z mnóstwem detali miały zająć rękę i odciążyć głowę. Szał trwa w najlepsze, a za kredki chwyciły nawet niechętne dziecinnym zajęciom nastolatki. I dobrze, kolorowanki mają bardzo dużo zalet.

Kolorowanki ćwiczeniem sprawnościowym

Kolorowanki kojarzą się z książeczkami dla najmłodszych. Mocny kontur, kilka kresek i duża przestrzeń do wypełnienia kredką. Oraz infantylne motywy: biedronka na liściu, domek na wsi, pluszowy miś. Ćwiczenie sprawności małej rączki przygotowuje do nauki pisania, dlatego na potęgę kolorują przedszkolaki. Starszaki na propozycję kolorowania reagowały do niedawna pogardliwym prychnięciem. Od czasu, gdy kolorować zaczęli dorośli, a kolorowanki z bazgraniny, w której chodzi głównie o to, żeby nie wyjść za linię, urosły do rangi twórczości, tworzyć chcą wszyscy.

Kolorowanki dla dorosłych, maluchów i starszaków

W kolorowankach dla starszych można przebierać. Jedni wolą, gdy kolorowanki przedstawiają mandale, esy-floresy i geometryczne wzory, inni obrazki z akcją. Ogromną popularnością cieszą się motywy zaczerpnięte z przyrody, zwłaszcza takie, gdzie oprócz wypełnienia konturu można wykazać się kreatywnością i dodać coś od siebie. To zabawa wymagająca ogromnej precyzji i skupienia. Ćwiczy więc nie tylko rękę, ale i cierpliwość, bo dokładne pokrycie kolorami wszystkich elementów kolorowanki może zająć nawet kilka godzin. Kolorowanki dla starszych mają pomóc się zrelaksować i złagodzić stres. Przy okazji budują wiarę we własne możliwości – koronkowa robota, gdy się w nią naprawdę zaangażować, przynosi imponujący efekt.

Kolorowanki na cztery ręce

Daliście się wciągnąć? Podkradacie kredki ze szkolnych piórników i kolorujecie, rozmawiając przez telefon albo podczas nudnego zebrania? Wciągnijcie w tę zabawę dzieciaki. Jeśli porozumiecie się co do tematu, stopnia trudności i wybierzecie odpowiednio duży format książki, możecie kolorować razem, na cztery ręce. Zrobić coś wspólnie, z nastolatkiem – bezcenne

Sprawdź powiązane tematy

newsletter-main

Wszystko, czego potrzebujesz
na Twoim mailu

Newsletter Hellomama da Ci dostęp do materiałów tworzonych z myślą o Tobie i Twoim dziecku.

  newsletter-main-decorator
  newsletter-staying

  Zostań z nami jeszcze chwilę!

  Zapisz się do newslettera HelloMama

  Zyskaj dostęp do materiałów tworzonych z myślą o Tobie i Twoim dziecku.

   newsletter-staying-decorator-1
   newsletter-staying-decorator-2