Marta Lech na Instagramie: kto rozsiewa mit o tym, że macierzyństwo to bułka z masłem? Źródło: Instagram @superstylerblog

Marta Lech na Instagramie: kto rozsiewa mit o tym, że macierzyństwo to bułka z masłem?

Spis treści:

Kobiety odczarowują mit pięknej, uśmiechniętej i wyłącznie szczęśliwej, świeżo upieczonej matki. Tym razem głos zabrała na Instagramie Marta Lech-Maciejewska, prowadząca bloga superstylerblog. „Czy to naprawdę jest taka ujma na honorze matki, kiedy przyznaje się do tego, że nie radzi sobie z macierzyństwem?” – pyta na Instagramie Marta Lech.

W ostatnim czasie głośno zrobiło się o „baby blues” po wypowiedzi Agnieszki Hyży. Prezenterka wywołała burzę w Internecie, zdradzając w rozmowie z Katarzyną Burzyńską-Sychowicz, że przez pierwsze miesiące po porodzie nie czuła miłości do swojego dziecka.

Teraz głos zabrała także znana instagramerka Marta Lech-Maciejewska, prowadząca bloga superstylerblog. W swoim wpisie na Instagramie Marta Lech przypomniała tekst o „baby bluesie”, za który swego czasu została mocno skrytykowana. Pokazała też, z jakimi komentarzami spotykała się, kiedy otwarcie mówiła o trudach macierzyństwa: „Nie mów tak, to nie wypada”, „Nie radzisz sobie?”, „Co z Ciebie za matka?”, „Szkoda mi Twojego syna! On kiedyś przeczyta ten artykuł i dowie się, że matka go nie kochała! Brawo!”.

Nie tylko Instagram Marty Lech. Aktorka Keira Knightley także krytykuje mit macierzyństwa

Kobiety w mediach społecznościowych coraz częściej poruszają tematy związane z porodem i macierzyństwem, starając się odczarować mit szczęśliwej, świeżo upieczonej matki. Niestety media wciąż propagują wizerunek uśmiechniętej mamy z pięknym niemowlakiem. Otwarcie skrytykowała to także sama Keira Knightley.

Maciejewska w swoim wpisie na blogu napisała:

Tym razem pod postem blogerki można przeczytać wiele słów wsparcia, a kobiety wymieniając się doświadczeniami, nie ukrywały, że także przechodziły przez złe momenty w macierzyństwie i nie boją się o tym głośno mówić.

    Sprawdź powiązane tematy