Dziesięcioraczki z RPA / istock

Rekordowy poród. Na świat przyszły pierwsze w historii dziesięcioraczki

37-letnia Gosiame Thamara Sitole została mamą dziesięcioraczków. Mieszkanka Republiki Południowej Afryki została mamą siedmiu chłopców i trzech dziewczynek. Pobiła tym samym światowy rekord, jeśli chodzi o liczbę dzieci urodzonych z jednej ciąży.

Spis treści:

Pierwsze na świecie dziesięcioraczki

W szpitalu w Pretorii w RPA na świat przyszły dziesięcioraczki – poinformował portal Pretoria News. Matką siedmiu chłopców i trzech dziewczynek została 37-letnia Gosiame Thamara Sithole. Poród odbył się przez cesarskie cięcie w 29 tygodniu ciąży.

Kobieta już miała doświadczenie z ciążą wielopłodową – 6 lat temu urodziła bliźniaki. Tym razem spodziewała się ośmiorga dzieci.

„Nawet to było niespodzianką, ponieważ początkowe badania wykazały sześcioro dzieci” – mówiła w rozmowie z Pretoria News. „Kiedy lekarz mi powiedział, potrzebowałam trochę czasu, by w to uwierzyć” – dodała.

 

Poród na miano Rekordu Guinnessa

O porodzie mówi się jako o rekordowym, ale na ten moment nie został on jeszcze udokumentowany przez Księgę Rekordów Guinnessa.

„Wiemy o tym, że Gosiame Thamara Sithole urodziła. Przesyłamy gratulacje i najlepsze życzenia rodzinie. W tej chwili jeszcze nie zweryfikowaliśmy rekordu, ponieważ dobro zarówno matki, jak i dzieci jest najwyższym priorytetem. Nasz zespół zajmie się tym wkrótce” – przekazał rzecznik listy rekordów.

Jeśli dokonanie 37-latki z RPA zostanie oficjalne potwierdzone pobije ona (ustanowiony miesiąc temu!) rekord świata, jeśli chodzi o liczbę dzieci urodzonych z jednej ciąży. Poprzedni ustanowiła Halima Cisse z Mali, która w maju 2021 roku urodziła dziewięcioro dzieci.

Sprawdź powiązane tematy

newsletter-main

Wszystko, czego potrzebujesz
na Twoim mailu

Newsletter Hellomama da Ci dostęp do materiałów tworzonych z myślą o Tobie i Twoim dziecku.

  newsletter-main-decorator
  newsletter-staying

  Zostań z nami jeszcze chwilę!

  Zapisz się do newslettera HelloMama

  Zyskaj dostęp do materiałów tworzonych z myślą o Tobie i Twoim dziecku.

   newsletter-staying-decorator-1
   newsletter-staying-decorator-2

   Dziękujemy za zapis do newslettera!

   Sprawdź swoją skrzynkę mailową
   i kliknij link aktywacyjny, aby potwierdzić subskrypcję.

   newsletter-staying-decorator-1
   newsletter-staying-decorator-2