Małgorzata Rozenek-Majdan i Radosław Majdan / Instagram Małgorzata Rozenek-Majdan i Radosław Majdan / Instagram

Małgorzata Rozenek-Majdan i Radosław Majdan zostaną rodzicami! Prezenterka jest w upragnionej ciąży!

Spis treści:

Małgorzata Rozenek-Majdan jest w ciąży! Radosną nowinę przekazał w niedzielę wieczorem Artur Gadowski, lider zespołu "Ira" (i prywatny przyjaciel rodziny Majdanów). Informację potwierdził też Radosław Majdan na swoim Instagramie. Dlaczego o tym piszemy? Gwiazda ma już za sobą dwie próby zajścia w ciążę metodą in vitro. I tak jak tysiące innych par, wie jak trudno jest przez to przejść. 

Małgorzata Rozenek-Majdan jest w ciąży

O tym, że Małgorzata Rozenek-Majdan i Radosław Majdan starają się o dziecko, mówiono od dawna. Powiększenie rodziny było marzeniem celebrytów. Majdanowie nie ukrywali też, że próbują metody in vitro.

- In vitro wymagało ode mnie wyrzeczeń zawodowych. Przecież miałam nadzieję, że będę w ciąży, więc nie przyjmowałam zobowiązań na najbliższe miesiące. Później okazywało się, że w tej ciąży nie jestem, więc nie dość, że miałam poczucie straty wynikającej z tego, że kolejna próba się nie powiodła, to jeszcze poczucie straty zawodowej, bo zrezygnowałam z ciekawych projektów - mówiła Małgorzata Rozenek-Majdan w wywiadzie dla HelloZdrowie.

Rozenek-Majdan przyznała, że straciła dwie ciąże uzyskane metodą in vitro. Para zapowiadała, że jeżeli do końca 2019 roku nie uda im się zajść w ciążę, będą myśleli o adopcji. W końcu się udało!

Radosław Majdan zostanie tatą

Fanów zaskoczył fakt, że to nie Małgorzata Rozenek-Majdan, a Radosław podzielił się radosną nowiną.

"W końcu mogę to powiedzieć, nasza rodzina w przyszłym roku powiększy się (być może o kolejnego piłkarza) 😍🤔😜 jestem niezwykle szczęśliwy i tym szczęściem chciałem się z Wami podzielić. Dziękuje Ci Małgosiu, bo dajesz mi tyle szczęścia, bo będę tatą, bo serca masz dwa, bo Cię kocham... ❤️dziękuję moim przyjaciołom z IRA, to był niezwykle wzruszający moment, który zapamiętam na zawsze 🎸💪" - napisał szczęśliwy przyszły tata na Instagramie.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Radosław Majdan (@r_majdan)

Małgorzata Rozenek-Majdan ma dwójkę dzieci z pierwszego małżeństwa: Stanisława i Tadeusza. Ich ojcem jest aktor Jacek Rozenek. Obaj synowie również urodzili się dzięki metodzie in vitro, czego para nigdy nie ukrywała. Celebrytka napisała na ten temat nawet książkę "In vitro. Rozmowy intymne".

Obecnie Małgorzata Rozenek-Majdan jest na początku 4. miesiąca ciąży. Swoje trzecie dziecko urodzi pod koniec czerwca 2020 r. "Party" podaje, że Majdanowie spodziewają się synka.

Gratulujemy!

In vitro - jak się do niego przygotować?

W czerwcu 2019 roku, w rozmowie z HelloZdrowie, Małgorzata Rozenek-Majdan opisywała, w jaki sposób najlepiej przygotować się do zabiegu in vitro.

- Jeśli ma się szczęście i trafi, tak jak ja, na lekarzy, którzy bardzo szybko stawiają diagnozę, wszystko może przebiegać w sensownym tempie. Moment, kiedy kobieta trafia do kliniki leczenia niepłodności, to dopiero początek diagnozowania. Często przyczyną niepłodności są problemy hormonalne, które wymagają uspokojenia czy wyprowadzenia na prostą. Mamy np. wysoki poziom prolaktyny, który powoduje, że nawet przez rok nie jesteśmy w stanie go uspokoić.

Bywa także tak, że pewne schorzenia w ogóle uniemożliwiają diagnostykę. Wówczas trzeba najpierw wyleczyć pewne dolegliwości, żeby sprawdzić czy możesz zajść w ciążę, a jeżeli tak, to jaką metodą. Później, w zależności od protokołu, który może być długi albo krótki, kobieta jest przygotowywana w różny sposób. Albo w naturalny sposób wygasza się działalność jej własnych hormonów, albo podaje zwiększone ilości estrogenu. Wszystko zależy od tego, z jakim problemem przychodzi kobieta i w jakim jest wieku - mówiła w rozmowie celebrytka.