Filmy Disneya nie dla córki Keiry Knightley. Aktorka krytykuje twórców Zdjęcie: Venturelli/Getty Images

Filmy Disneya nie dla córki Keiry Knightley. Aktorka krytykuje twórców

Spis treści:

Keira Knightley w talk-show Ellen Degeneres wyznała, że nie pozwala córce oglądać filmów Disneya, ponieważ nie ukazują prawidłowego wzorca dla młodych dziewcząt. Aktorka wspomniała o bajkach Disneya takich jak „Kopciuszek” i „Mała syrenka”, mówiąc o tym, że fabuła, w której kobieta czeka na ratunek bogatego mężczyzny, nie jest dobrym przykładem dla kobiet. 

Filmy Disneya przekazują szkodliwe wzorce?

„Kopciuszek” i „Mała syrenka” to klasyczne animowane filmy Disneya, które kochają dzieci i dorośli na całym świecie. To jednak nie powstrzymuje Keiry Knightley przed zakazywaniem oglądania tych bajek córce. Aktorka wyznała Ellen Degeneres, że nie pozwala swojej trzyletniej córce oglądać filmów Disneya, ponieważ nie dają dobrych wzorców dla kobiet.

Nie wszystkie filmy Disneya są złe

Jeśli chodzi o „Kopciuszka”, aktorka wyjaśnia, że fabuła nie jest dobrym przykładem dla młodych kobiet. „Czeka na bogatego mężczyznę, który ją uratuje” – powiedziała Keira Knightley. Ellen Degeneres zapytała aktorkę o to, które filmy Disneya nadają się do oglądania dla młodych dziewcząt. Zostały wspomniane „Kraina Lodu” i „Vaiana: Skarb oceanu” – nowe filmy Disneya, które zostały pochwalone za ukazywanie postaci żeńskich, które nie są zależne od książąt lub męskich bohaterów.

Keira Knightley – kariera dzięki… Disneyowi

Keira Knightley ma 33 lata. Choć miała na koncie już kilkanaście ról, to światową sławę przyniósł jej udział w filmie „Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły” z 2003 roku, wyprodukowanym w wytwórni… Walt Disney Pictures. Zagrała też w trzech innych filmach o piratach z Karaibów, a także dziełach „Pokuta”, „Anna Karenina”, „To właśnie miłość”, „Król Artur” czy „Gra tajemnic”. W maju 2015 roku urodziła córkę. Jej ojcem jest muzyk James Righton.

Wpływ bajek na rozwój dziecka

Jak wiadomo, oglądane bajki mają duży wpływ na rozwój dziecka. Dziecko stawia sobie wzorce do podziwiania i naśladowania, chcąc utożsamić się z ulubionym bohaterem. Bajki pozwalają na poznanie pojęć, takich jak: dobro, zło, sprawiedliwość, przyjaźń, agresja. Bajki wpływają na wzorce społeczne, dlatego ich dobór ma ogromne znaczenie na rozwój emocjonalny dziecka.

    Sprawdź powiązane tematy

    Posłuchaj podcastów stworzonych przez mamy dla mam!

    Sprawdź