Ciekawe i przydatne aplikacje dla mam /fot. iStock Ciekawe i przydatne aplikacje dla mam /fot. iStock

Ciekawe i przydatne aplikacje dla mam

Współczesne macierzyństwo znacznie różni się od tego, jakiego doświadczyły nasze mamy i babcie. To nie tylko inny standard zaopatrzenia i regulacje prawne, ale także dostęp do technologii ułatwiających codzienne życie. Szczególnie internet przynosi nieskończoną liczbę aplikacji wspierających nas w organizacji życia rodzinnego. Jakie aplikacje dla mam warto ściągnąć, by oszczędzić czas i nieco usprawnić codzienne obowiązki? Podpowiadamy!

Spis treści:

Mama i telefon

Nowe technologie są bardzo przydatne w codziennym życiu – ułatwiają kontakt z osobami bliskimi i specjalistami, umożliwiają stały i szybki dostęp do fachowej wiedzy. Zazwyczaj korzystamy z nich na telefonie, ponieważ większość świeżo upieczonych mam niemal zawsze ma go pod ręką – to po smartfon sięgamy, kiedy trapią nas różne wątpliwości lub nie wiemy, jak rozwiązać napotkany problem. Telefon jest budzikiem, przypomina o karmieniu, pomaga stworzyć listę zakupów, obliczyć spalone kalorie, wykonane kroki. Jest też wreszcie najszybszym na świecie aparatem fotograficznym. Chyba żadne dziecko w przeszłości nie miało tak wielu zdjęć z dzieciństwa, jak nasze.

Jakie są aplikacje dla mam?

Większość współczesnych mam z chęcią korzysta z nowych technologii, wybierając strony i aplikacje skrojone pod swoje potrzeby. Wiele firm technologicznych kreuje różnego rodzaju rozwiązania, bez których rzeszekobiet nie wyobrażają sobie swojej codzienności. 

Wśród nich szczególną rolę odgrywają aplikacje dla mam, dzięki którym można dowiedzieć się więcej na temat rozwoju malucha, ustawić przypomnienie o planowanym szczepieniu czy monitorować poczynania swojego dziecka. Na rynku dostępne są różnego rodzaju aplikacje dla mam – płatne i bezpłatne, stworzone z myślą o różnych potrzebach. 

Aplikacje  dla młodych mam – kalendarze, plannery i ciekawostki

Szczególne miejsce w grupie aplikacji dla świeżo upieczonych mam zajmują rozwiązania w postaci kalendarzy i plannerów z wbudowanymi ciekawostkami na temat rozwoju maluszka. Dzięki nim nie musimy pamiętać, kiedy wypada wizyta u pediatry, kiedy maluch ma szczepienie czy też kiedy musimy go nakarmić. Propozycje warte uwagi to: 

 1. Baby FeedTimer, Breastfeeding – darmowa aplikacja stworzona z myślą o mamach karmiących piersią. Jej rolą jest ułatwianie tego procesu – analizuje ona masę ciała, wiek, długość ciała dziecka, a następnie podpowiada, jak karmić malucha, ile pokarmu mu podawać, w jakich odstępach czasowych, a nawet… od której piersi zacząć. 
 2. Moje dziecko – aplikacja będąca przedłużeniem aplikacji „Jestem w ciąży”. Zapewnia dostęp do wiedzy na temat niemowlęcia i sprawowania nad nim opieki. Ma wbudowany kalendarz z opcją włączania powiadomień, a także listę szczepień, gier i zabaw dla maluszka, wykresy siatek centylowych. Zawiera także informacje na temat diety dziecka od pierwszych dni jego życia. 
 3. My Baby Today – aplikacja zawiera sporo pożytecznych informacji na temat rozwoju dziecka, w tym jego snu, karmienia i najczęstszych dolegliwości. Ma wbudowany dzienny kalendarz ze wskazówkami, filmami instruktażowymi i poradnikowymi, a także poradami ekspertów. Oprócz tego w aplikacji tej można znaleźć listy kontrolne, dzienniki fotograficzne oraz propozycje zabaw z maluszkiem.

Przydatne aplikacje dla kobiet – dla rozrywki, nauki i relaksu

Każda mama potrzebuje czasu, który będzie mogła poświęcić wyłącznie sobie. W jego organizacji mogą pomóc aplikacje, które zapewniają rozrywkę, relaks, a także sporą dawkę wiedzy, przekazywanej w atrakcyjnej formie.

 1. Torba kangura – polska aplikacja podpowiadająca miejsca, w których można spędzić czas ze swoją pociechą. Wśród sugestii znajdziemy m.in. parki rozrywki, obiekty sportowe oraz kulturalne. 
 2. MyFitnessPal – ułatwia zrzucanie zbędnych kilogramów, powrót do sylwetki sprzed ciąży, a także poprawę kondycji. Pomoże nam ona nie tylko w zaplanowaniu aktywności fizycznej i śledzeniu efektów swoich poczynań, ale także w układaniu swojego codziennego jadłospisu. 
 3. YouCam Makeup – główną funkcją tej aplikacji jest rozrywka. Za jej sprawą możemy sprawdzić, jak wyglądałybyśmy w innym kolorze włosów, pełnym makijażu czy też… po interwencji chirurga. Niemniej jednak ma ona ciekawą funkcję analizy stanu cery i sugestii jej pielęgnacji.
Niania elektroniczna dla niemowląt

Polecamy

Niania elektroniczna dla niemowląt

Niania elektroniczna dla niemowląt to ciekawy gadżet, który ułatwia opiekę nad maluchem oraz zwiększa codzienny komfort dziecka. Rodzic nie musi już przez całą dobę przebywać tuż obok pociechy, aby wiedzieć, że wszystko z nią w porządku. Na rynku dostępna jest sporo różnego rodzaju niań z kamerą przeznaczonych do umieszczenia w pokoiku dziecka. Jak działa takie urządzenie i jakie powinno mieć parametry? Podpowiadamy, co warto wiedzieć o niani elektronicznej przed jej zakupem.

Czytaj

Kobiece aplikacje ułatwiające życie

Szczególnie lubiane przez mamy są aplikacje, które zapewniają nie tylko rozrywkę i wiedzę,  ale także realną pomoc w opiece nad maluszkiem. Wśród tego typu rozwiązań na uwagę zasługują trzy propozycje:

 1. Sound Sleeper – jest to aplikacja, której podstawowym celem jest ułatwienie zasypiania maluchom poprzez emitowanie białego szumu, odgłosów natury, ulubionych kołysanek. Przydatną funkcją są statystyki: liczby i długości drzemek dziecka.
 2. iSitter – aplikacja od Apple, która może z łatwością zastąpić elektroniczną nianię. Dzięki wykorzystaniu sieci WiFi można monitorować dziecko podczas snu. 
 3. Baby monitor & alarm – jest to aplikacja, która pomaga monitorować sen dziecka, a do tego wyposażona jest w czujnik alarmowy, zawiadamiający nas wówczas, gdy maluch się wybudzi. 

Z jakich aplikacji warto korzystać? 

Na rynku dostępnych jest wiele aplikacji, które odpowiadają różnym potrzebom mam – informacyjnym, rozrywkowym czy też ułatwiającym życie. Trudno jednak znaleźć czas, by korzystać z nich wszystkich jednocześnie, a zarazem testować różne opcje i wybierać te, które zdadzą egzamin. Dlatego też dobrą i rekomendowaną praktyką jest zaufanie innym mamom i postawienie na aplikacje, które mają dobre opinie, a także precyzyjnie odpowiadają naszym aktualnym potrzebom.

newsletter-main

Wszystko, czego potrzebujesz
na Twoim mailu

Newsletter Hellomama da Ci dostęp do materiałów tworzonych z myślą o Tobie i Twoim dziecku.

  newsletter-main-decorator
  newsletter-staying

  Zostań z nami jeszcze chwilę!

  Zapisz się do newslettera HelloMama

  Zyskaj dostęp do materiałów tworzonych z myślą o Tobie i Twoim dziecku.

   newsletter-staying-decorator-1
   newsletter-staying-decorator-2