Cameron Diaz została mamą Cameron Diaz została mamą / Fot.Stuart C. Wilson/Getty Images

Cameron Diaz została mamą. To pierwsze dziecko 47-letniej aktorki!

Spis treści:

Cameron Diaz po raz pierwszy została mamą. Amerykańska aktorka radosną nowinę o powiększeniu się jej rodziny opublikowała na Instagramie. "Natychmiast zawojowała nasze serca" - napisała w imieniu swoim oraz męża.

Cameron Diaz sześć lat temu postanowiła zawiesić karierę aktorską i poświęcić się rodzinie. W 2015 roku wyszła za mąż za gwiazdę rocka, Benjamina Maddena. Aktorka po ślubie usunęła się w cień i przestała pojawiać się publicznie, co oczywiście szybko podsyciło plotki o ciąży, ale zarówno ona jak i jej mąż nie komentowali tych doniesień. Przez cały ten czas utrzymywali swoje życie prywatne z dala od mediów. Fakt, że spodziewają się dziecka również udało im się zachować w tajemnicy. Aż do teraz...

Cameron Diaz została mamą

Cameron Diaz postanowiła nie trzymać dłużej swoich fanów w niepewności i właśnie podzieliła się wspaniałą wiadomością. Na swoim profilu na Instagramie 47-letnia aktorka napisała, że powitała na świecie swoje pierwsze dziecko - córeczkę. Dziewczynka otrzymała na imię Raddix, a nazwisko będzie nosić ojca.

„Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku od Maddensów! Jesteśmy bardzo szczęśliwi i wdzięczni, mogąc zacząć nową dekadę od oznajmienia Wam, że na świecie pojawiła się nasza córka, Raddix Madden. Natychmiast podbiła nasze serca i dopełniła naszą rodzinę” - napisała Cameron Diaz w swoim oświadczeniu.

Aktorka poinformowała także, że wraz z mężem chcą chronić prywatność córki, więc nie zamierzają publikować żadnych jej zdjęć ani dalszych szczegółów na jej temat. Zapewniła jedynie, że dziewczynka jest "przesłodka".

Późne macierzyństwo Cameron Diaz

Choć wydawać by się mogło, że takie decyzje jak wiek, w którym chcemy urodzić dziecko, sposób zapłodnienia czy w ogóle liczba dzieci są na tyle indywidualne, że powinny należeć do kobiety, zawsze znajdą się osoby, które będą chciały pouczyć doradzić czy skrytykować.

Cameron Diaz jeszcze na etapie plotek o jej rzekomej ciąży była obiektem krytyki ze strony internautów. Wytykano jej lekkomyślność i egoizm tylko dlatego, że zapragnęła być matką po 40-tce.

Aktorka ani myślała zwracać uwagi na nieprzychylne komentarze, w wieku 47 lat po raz pierwszy została mamą, pokazując innym kobietom, że na macierzyństwo nigdy nie jest za późno.

"Myślę, że 40 to najlepszy wiek. Po prostu możesz być szczery sam ze sobą, możesz wprowadzać zmiany w swoim życiu, bo masz doświadczenie patrzenia wstecz na te cztery dekady. Możesz pozwolić sobie czasem odpuścić niektóre rzeczy. To taka ulga" - mówiła Diaz w jednym z wywiadów.

W świadomym macierzyństwie nie ma nic złego. W grupie ciężarnych 40-latek są nie tylko kobiety, które decyzję o dziecku odkładały na rzecz kariery, ale też kobiety, które długo starały się o ciążę, ale nie mogły w nią wcześniej zajść, też kobiety, które nie miały odpowiedniego partnera, z którym mogłyby snuć plany o powiększeniu rodziny, czy kobiety, które chorowały i na czas rekonwalescencji musiały odsunąć próby zajścia w ciążę. Warto pamiętać, że ciąża po 40-tce może być tak samo wyborem jak i koniecznością!

Świeżo upieczonym rodzicom serdecznie gratulujemy!

    Sprawdź powiązane tematy