matka z dzieckiem siedzą na fotelu źródło: Facebook Milikies

Nietypowa biżuteria dla młodej matki. Zobacz, co proponują polskie firmy

Spis treści:

Biżuteria z mlekiem matki lub włosem dziecka? A może kawałek pępowiny zamknięty w złotym naszyjniku lub srebrnym pierścionku? Takie pomysły na nietypową biżuterię dla młodej matki proponują producenci. Poznajcie firmy, które zamykają wspomnienia macierzyństwa w błyszczących akcesoriach. 

Nietypowa biżuteria z mlekiem matki

Polska firma Milkies stworzyła niesamowitą biżuterię sentymentalną. W otoczonej złotem lub srebrem perle zamknęli kilka kropli matczynego mleka, co ma upamiętnić wyjątkową więź matki z dzieckiem. Aby firma stworzyła to małe cudo, należy odciągnąć 15 – 20 ml mleka, a następnie zapakować je, usuwając zbędne powietrze, w potrójną warstwę woreczków do mrożenia pokarmu i wysłać do firmy.

„Perełki wykonywane są w efekcie połączenia odpowiednio przetworzonego mleka Mamy z żywicą jubilerską o najwyższej odporności na działanie światła UV. Dzięki nadzorowi chemicznemu nad procesem konserwacji perły z mleka każdej mamy zachowują swój mlecznobiały odcień, naturalny blask i niepowtarzalny charakter” – czytamy na stronie firmy Milkies.

W ten sposób możemy otrzymać naszyjnik, pierścionek, bransoletkę lub cały zestaw biżuterii z mlekiem matki. Ceny wahają się od 160 do 400 zł za sztukę. Przy zestawach cena sięga nawet 600 zł.

Nietypowa biżuteria z włosami dziecka

Ta sama firma tworzy również biżuterię z włosami dziecka i fragmentami pępowiny, które w połączeniu wyglądają jak bursztyny. Ten rodzaj biżuterii sentymentalnej jest wyceniany indywidualnie.

Nietypowa biżuteria z włosami dziecka i fragmentami pępowiny
źródło: Milikes

Nietypowa biżuteria z rysunku dziecka

Kolejna polska firma, tym razem Bialek Design Studio, zajmuje się przemienianiem rysunków dzieci w małe dzieła sztuki. Na ich podstawie artysta może wyrzeźbić naszyjnik, bransoletkę, kolczyki czy spinki do mankietów. Są one wykonywane z niezwykłą starannością, o czytamy na stronie pracowni.

„Rysunki mogą być dowolne, ale tak, żeby dało się z nich coś odczytać. Każdy projekt analizujemy w detalach, dopytując klientów o znaki szczególne. Wiemy, jak ważne są detale i to one często są czymś, co pamiętamy przez całe życie. Każdy projekt biżuterii z rysunku dziecka wyceniany jest indywidualnie wg nadesłanego rysunku wraz z krótkim opisem (wymiary, cechy charakterystyczne obiektów znajdujących się na rysunku)”.

Każdy przedmiot stworzony przez tę pracownię jest robiony ręcznie ze srebra, czasami do niektórych elementów jak oczy postaci z rysunku wykorzystywany jest topaz. Cena wyrobu jubilerskiego jest uzależniona od jego wymiarów oraz poziomu skomplikowania rysunku. Zamysłem twórców tego nietypowego projektu jest tworzenie wyjątkowej pamiątki „nacechowanej uczuciami rodzicielskimi, które mają ogromną moc i są nieskończenie głęboką studnią miłości”.

Nietypowa biżuteria z pępowiną dziecka

Biżuteria z pępowiną dziecka to hit za granicą. Amerykańska jubilerka Ruth Avra z powodzeniem tworzy niesamowitą biżuterię, która ma przypominać o cudzie narodzin. Zaczęło się od prezentu dla przyjaciółki i teraz tworzy to dla wszystkich chętnych matek. Obecnie poszerzyła swoją ofertę o biżuterię wykonaną z zębów mlecznych, pierwszych włosów niemowląt, bransoletek szpitalnych i popiołów pochodzących z kremacji. Są to wyjątkowe pamiątki z danego okresu życia. Cena za projekt jest ustalana indywidualnie.

    Sprawdź powiązane tematy