Agnieszka Radwańska jest w ciąży! Agnieszka Radwańska jest w ciąży! / Fot.: JAROSLAW ANTONIAK/MWMEDIA

Agnieszka Radwańska w ciąży. Była tenisistka o powiększeniu rodziny

Spis treści:

Agnieszka Radwańska jest w ciąży. Była tenisistka spodziewa się pierwszego dziecka. Radosną nowiną pochwaliła się w mediach społecznościowych.

Agnieszka Radwańska jest już na sportowej emeryturze. Karierę zakończyła w listopadzie 2018 roku. Już wtedy pojawiły się spekulacje, czy za jej odejściem z kortu nie stoją plany powiększenia rodziny. Sportsmenka szybko jednak rozwiała wątpliwości, biorąc udział w popularnym show "Taniec z gwiazdami". W bitwie o kryształową kulę zajęła szóste miejsce w parze ze Stefano Terrazzino.

Była tenisistka w lipcu 2017 roku wzięła ślub z wieloletnim partnerem i trenerem Dawidem Celtem. Teraz przed małżeństwem nowy etap w życiu.

Agnieszka Radwańska w ciąży

Agnieszka Radwańska jest w ciąży. Już wkrótce po raz pierwszy zostanie mamą. Radosną nowiną 30-latka podzieliła się za pośrednictwem mediów społecznościowych.

"Przyszedł czas na nowy etap w życiu" - napisała, dodając hasztagi #szczesliwa #rodzinasiepowieksza #będęmamą.

Swój wpis była tenisistka opatrzyła zdjęciem niemowlęcych bucików.

O tym, że chce być mamą Radwańska opowiadała m.in. w wywiadzie dla magazynu "Viva!". „Oczywiście, że chcę mieć dzieci. Przecież w tenisa nie będę grała całe życie" - podkreśliła. "Zastanawialiśmy się z Dawidem, czy nasze dzieci będą grały w tenisa. Doszliśmy do wniosku, że nie będą miały innej opcji. Chyba, że ewidentnie nie będą się do tego nadawały” - dodała gwiazda.

Już wtedy sygnalizowała, że aby jej marzenia mogły się spełnić, musiałaby zrezygnować całkowicie ze sportu.

„Na takie naprawdę normalne życie przyjdzie czas, jak pójdę na emeryturę. Wtedy będzie też czas na dzieci. I na inne sporty, na przykład narty. Tyle lat już nie jeździłam, a bardzo za tym tęsknię” - mówiła Radwańska.

Pod najnowszym postem Agnieszki Radwańskiej natychmiast pojawiło się mnóstwo gratulacji, m.in. od aktorki Katarzyny Zielińskiej, prezenterki Pauliny Sykut-Jeżyny, koszykarza Marcina Gortata czy tenisistki Pauli Kani. Redakcja Hello Zdrowie również dołącza do gratulacji!

Agnieszka Radwańska - kim jest?

Agnieszka Radwańska urodziła się 6 marca 1989 roku w Krakowie. Pierwsze lata życia spędziła w Niemczech, gdzie jej ojciec trenował zawodników klubu tenisowego Grün-Gold Gronau. Karierę sportową zaczęła w wieku 6 lat.

"Isia", bo tak zwykli mówić na nią znajomi i bliscy, dostarczyła kibicom tenisa wielu niezapomnianych emocji. Tenisistka wielokrotnie reprezentowała Polskę na Igrzyskach Olimpijskich. Została pierwszą Polką, po Jadwidze Jędrzejowskiej, która dotarła do finału turnieju wielkoszlemowego. Triumfowała na 20 turniejach z cyklu WTA. Jej najcenniejsze trofea to mistrzostwo WTA z 2015 roku, a także trzy turnieje Premier Mandatory (dwa razy Pekin - 2011 i 2016, a raz Miami - 2012).

W listopadzie 2018 roku, po 13 latach na korcie, Radwańska zakończyła karierę sportową, by - jak tłumaczyła - skupić się na życiu prywatnym.

    Sprawdź powiązane tematy

    Posłuchaj podcastów stworzonych przez mamy dla mam!

    Sprawdź