Podpisywanie przedmiotów dziecka / istock

Podpisz, a nie zgubisz – jak uchronić dziecko przed gubieniem rzeczy?

Spis treści:

Dziecko w przedszkolu czy szkole miesza rękawiczki, swetry, szczotki do zębów… Co zrobić, gdy kilkulatek nie potrafi odróżnić czapki swojej od tej kolegi albo po raz setny gubi nowiutkie opakowanie kredek? Najprościej własność podpisać. Dziś nie jesteśmy już zmuszeni do mazania po wszystkim niespieralnym markerem. Podpisać można estetycznie, szybko i trwale w zasadzie wszystko, tak by dziecko w przedszkolu już niczego nie zgubiło.

Podpisz, a nie zgubisz!

Dziecko w przedszkolu gubi na potęgę, a poza dumą cierpi na tym rodzicielski portfel, bo braki trzeba ciągle uzupełniać. Naukę samodzielności, a konkretnie ogarniania własnych rzeczy, warto rozpocząć od ich oznakowania. Podpisz, a nie zgubisz! Albo przynajmniej łatwiej rozpoznasz swoją własność wśród kilku identycznych. Bidon, pudełko na drugie śniadanie i sztućce najlepiej oznaczyć niezmywalną naklejką (przetrwa nawet mycie w zmywarce!).

Ubrania – naszywką, a jeśli chcemy sobie życie maksymalnie uprościć i z igłą nie mieć nic wspólnego, wprasowanką. Z imieniem, nazwiskiem, obrazkiem lub zdjęciem – do wyboru, do koloru.  Naklejki pomogą nie tylko rozpoznać własne buty, ułatwią też naukę ich wkładania (do tego celu służy świetny patent z dwuczęściowymi naklejkami na but prawy i lewy – które po złożeniu tworzą całość). Książki maluch chętnie własnoręcznie i z zapałem opieczętuje spersonalizowaną pieczątką. Jakie to proste!

Dziecko w przedszkolu – sposoby na zgubione rzeczy

Gdy oznaczymy już rzeczy, warto pomyśleć o… podpisaniu dziecka. W końcu one też się gubią. Tu przyda się genialny gadżet – tzw. bransoletka bezpieczeństwa, czyli opaska z numerem do mamy/taty/babci albo innego opiekuna. Dziewięciocyfrowy numer telefonu komórkowego wcale nie tak łatwo zapamiętać.  Ile razy złapaliście się na tym, że odcięci od książki telefonicznej swojego smartfona nie jesteście w stanie przypomnieć sobie numeru do osoby, do której właściwie dzwonicie codziennie? Trudno oczekiwać tego od kilkulatka.

Gdy jeszcze nie pora na własny telefon, taka bransoletka z numerem sprawdzi się idealnie, zwłaszcza na zatłoczonej plaży czy w centrum handlowym. Do wyboru bransoletki najprostsze, silikonowe (do tego modne i w ogromnym wyborze kolorów, więc jest szansa, że dzieci będą chciały je nosić), albo bardziej wyrafinowane (i co za tym idzie – sporo droższe), z wykonaną ze srebra zawieszką i grawerem. Opaskę można spersonalizować dowolnym napisem i dostosować ją do swoich potrzeb. Poza numerem telefonu istotne mogą okazać się informacje o alergiach czy przewlekłych chorobach. Nie ma co wyobrażać sobie najgorszego, ale lepiej dmuchać na zimne. I uczyć dzieci, jak i z czyjej pomocy mądrze skorzystać.

  Sprawdź powiązane tematy

  newsletter-main

  Wszystko, czego potrzebujesz
  na Twoim mailu

  Newsletter Hellomama da Ci dostęp do materiałów tworzonych z myślą o Tobie i Twoim dziecku.

   newsletter-main-decorator
   newsletter-staying

   Zostań z nami jeszcze chwilę!

   Zapisz się do newslettera HelloMama

   Zyskaj dostęp do materiałów tworzonych z myślą o Tobie i Twoim dziecku.

    newsletter-staying-decorator-1
    newsletter-staying-decorator-2