Czas na bal! Zdjęcie: shutterstock

Czas na bal! Czyli jak zorganizować kinderbal?

Spis treści:

Karnawał trwa, a najmłodsi też chcą się bawić. Jak zorganizować kinderbal i nie polec? Mamy sprawdzone sposoby.

Jak zorganizować kinderbal?

Kinderbal to wyzwanie. Najchętniej zrzucamy obowiązek organizacji przyjęcia dla dzieci na wyspecjalizowane firmy, ale okazuje się, że przygotowanie balu karnawałowego wcale nie musi być trudne. Wystarczy mieć solidny plan, maluchy i tak prędzej czy późnej zmuszą nas do improwizacji.

Jeśli karnawał, to koniecznie bal przebierańców. Można rzucić hasło „kostiumy” i wystarczy, można też zawęzić pole manewru do określonej tematyki. Najmłodsi uwielbiają przebierać się za zwierzątka, starsze dziewczynki to obowiązkowo księżniczki (chłopcy w tym czasie idą w superbohaterów), potem króluje świat magii: czarownice, magowie, czarne koty i wampiry. Motyw przewodni warto skonsultować z tymi, którzy będą się bawić, bo to oni mają być zadowoleni. Dodatkową atrakcją będzie chałupnicze przygotowanie kostiumów. Internet jest pełen tutoriali pokazujących, jak z pary rajstop zrobić koci ogon, a z worka na śmieci skrzydła nietoperza.

Żeby nie stracić kontroli nad przebiegiem imprezy, warto przygotować wcześniej kilka zabaw. Wywołujące entuzjazm pewniki to malowanie twarzy i balony. Te mają szereg zastosowań: od wypełniacza przestrzeni, przez odbijanie (bo piłka we wnętrzu to niezbyt szczęśliwy wybór), po przekłuwanie szpilką, żeby poza hukiem wydobyć z wnętrza kartkę z zadaniem do wykonania albo wróżbą. Jeśli więc zabierzecie się za pompowanie, trud nie pójdzie na marne. Balony „zrobią” każdą imprezę. Co jeszcze? Wszelkie zabawy, które nie wymagają wielkiej przestrzeni i można je upchnąć w przeciętnym mieszkaniu. Tańce na składanych do coraz mniejszych rozmiarów gazetach, „mumia”, czyli owijanie się papierem toaletowym, wspólne kolorowanie wielkoformatowych malowanek.

Jak zorganizować bal dla dzieci – kilka dodatkowych pomysłów

Dobry bal to taki z dreszczykiem emocji. Na hazard za wcześnie, ale atmosferę z pewnością odpowiednio podgrzeje loteria fantowa. Sposobów losowania może być wiele: od karteczek z numerkami, przez koło fortuny, po tarczę i szczęśliwe lotki – grunt, żeby każdy los wygrywał. Co do wygrania? A jakże, zabawki. Ciągle kompletne, w dobrym stanie, ale z drugiej ręki – takie, które pierwotnym właścicielom się znudziły. Albo książki – takie, z których dzieci już wyrosły lub do których wracać nie zamierzają. Wystarczy umówić się, że każdy z gości przynosi na bal coś na wymianę i mamy pokaźną pulę atrakcyjnych fantów. Oraz zaliczone porządki w dziecięcych szpargałach.

Tańce były, emocje były, pora siąść za stołem. Nie oszukujmy się, dzieci zbyt długo w miejscu nie usiedzą, dlatego przygotowywanie wymyślnych dań jest zupełnie bezcelowe. Coś na ząb, takie co to można chwycić i biec dalej, w zupełności wystarczy. Owsiane ciastka, niewielkie babeczki, ozdobione przez dzieci pierniczki. Jeśli pomiędzy słodkim zaplączą się owocowe koreczki czy pokrojone w słupki warzywa, będzie idealnie. Być może nawet znajdą amatorów…

Żeby pamięć o wyjątkowo udanej imprezie trwała dłużej niż do następnego dnia, obowiązkowo robimy zdjęcia! Wrzucanie na fejsa selfie to domena nastolatek, młodszym dzieciom spodoba się fotobudka. Oczywiście najfajniejszy efekt jest wtedy, gdy gotową fotkę można od razu dostać do ręki i zabrać na pamiątkę do domu, ale jeśli zamiast aparatu typu polaroid użyjecie innego, też będzie dobrze.

Zdjęcia można przecież oglądać na bieżąco na ekranie komputera, a wysłane do rodziców wydrukować. Jeśli fotobudka, to koniecznie z zabawnymi gadżetami, a o te w dziecięcym pokoju nietrudno. Okulary, nakrycia głowy, anielskie skrzydła czy dorysowane naprędce wąsy świetnie prezentują się na fotografiach i dają sto powodów do śmiechu. A ten jest na kinderbalu niezbędny!

  Sprawdź powiązane tematy

  newsletter-main

  Wszystko, czego potrzebujesz
  na Twoim mailu

  Newsletter Hellomama da Ci dostęp do materiałów tworzonych z myślą o Tobie i Twoim dziecku.

   newsletter-main-decorator
   newsletter-staying

   Zostań z nami jeszcze chwilę!

   Zapisz się do newslettera HelloMama

   Zyskaj dostęp do materiałów tworzonych z myślą o Tobie i Twoim dziecku.

    newsletter-staying-decorator-1
    newsletter-staying-decorator-2