kąpiel niemowlęcia Wiaderko do kąpieli noworodka. Położna Kasia tłumaczy, dlaczego warto je wypróbować /iStock

Wiaderko do kąpieli noworodka. Położna Kasia tłumaczy, dlaczego warto je wypróbować

Spis treści:

Wiaderko do kąpieli noworodka jest wciąż rzadziej wybierane niż wanienka. Na jego temat pojawiają się w sieci różne opinie. Katarzyna Płaza-Piekarzewska, znana na Instagramie jako położna Kasia, należy do zwolenniczek takiego rozwiązania. W swoim ostatnim wpisie wyjaśnia, dlaczego według niej warto wypróbować wiaderko do kąpieli.

Położna Kasia

Katarzyna Płaza-Piekarzewska, czyli położna Kasia, jest położną, certyfikowaną doradczynią laktacyjną i instruktorką masażu Shantala dla niemowląt. Oprócz tego prowadzi szkołę rodzenia on-line. Jej konto na Instagramie obserwuje niemal 29 tys. osób, które często dzięki niej zyskują cenną wiedzę dotyczącą porodu i noworodków. Nie opiera się tylko na teorii. Prywatnie jest mamą 3-letniej córeczki.

Płaza-Piekarzewska wspiera Stowarzyszenie na Rzecz Leczenia Niepłodności i Wspierania Adopcji „Nasz Bocian”.

Długo starałam się o moją córeczkę i pomyślałam, że cudownie byłoby, gdyby osoby oczekujące na dziecko wspierały te, które o swoim dziecku marzą” – podkreśla na swojej stronie internetowej.

Wiaderko do kąpieli noworodka – jak stosować?

Katarzyna Płaza-Piekarzewska często na swoim profilu na Instagramie zamieszcza różne ciekawostki dotyczące porodów i pierwszych dni życia dziecka. Ostatnio ruszyła z cyklem o noworodkach. Pisała już między innymi o tym, dlaczego noworodkowi warto zostawić mokre rączki po narodzinach. Teraz postanowiła zająć się tematem kąpieli nowo narodzonego dziecka w specjalnie do tego przeznaczonym wiaderku.

Położna Kasia wylicza na swoim profilu na Instagramie plusy wiaderka do kąpieli noworodka. Według niej wiaderko do kąpieli trzyma ciepło wody dłużej niż wanienka. Ułatwia też zachowanie kontaktu wzrokowego z rodzicem i przyjęcie przez dziecko pozycji embrionalnej.

Moje prywatne zalety z kąpania córy w wiaderku: mogliśmy wiaderko postawić na blacie, zajmowało mniej miejsca, woziliśmy je na wyjazdy, na długo nam starczyło (warto wybierać dość szerokie)” – przekonuje.

Wiaderko do kąpieli noworodka  – zdania są podzielone

Choć położna Kasia zachęca do kąpieli w wiaderku, to zdania na ten temat są podzielone. Wielu fizjoterapeutów ją odradza – między innymi Magdalena Zujewicz – fizjoterapeutka, pedagog i autorka bloga Fizjoterapeutka z misją.

Kąpanie dziecka w wiaderku w pozycji pionowej według mnie w początkowym etapie rozwoju wpływa negatywnie na dziecko. Ograniczamy w ten sposób możliwość ruchów dziecka, a przecież kąpiel to fantastyczna ruchowa przygoda” – pisze na swoim blogu.

Internautki, które komentowały post położnej Kasi, również nie były jednomyślne. Niektóre uznały, że wiaderko do kąpieli świetnie się u nich sprawdza, inne krytykowały ten pomysł. „Mnie wiaderko przeraża. Jak ono się ma do tego,  że dzieciątko powinno w wodzie się prostować?” – pisze jedna z kobiet, która jest przeciwna takiej kąpieli.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Dziś będzie krótko! Treściwie i zastanawiam się, czy myślałaś o tym by kąpać dziecko w wiaderku? Jakie są zalety kąpieli w wiaderku? – dłużej trzyma ciepło, – dziecko przyjmuje pozycję embrionalną, – ułatwia zachowanie kontaktu wzrokowego z rodzicem. Moje prywatne zalety z kąpania córy w wiaderku: – mogliśmy wiaderko postawić na blacie – zajmowało mniej miejsca – woziliśmy je na wyjazdy – na długo nam starczyło (warto wybierać dość szerokie) Tak jak zwykle proszę o ❤️ bo są informacją dla mnie: Tak trzymaj, pisz dalej, czytamy Cię 😊 Jak chcesz sprawić mi jeszcze większą radość to zostaw kilka słów od siebie 😊 #wiaderko #kąpiel #noworodek #noworodekwdomu #niemowle #niemowlę #instamateczki #instamatka #instamateczka #przyszlamama #jestemwciazy #mamaidziecko

Post udostępniony przez  Katarzyna Płaza-Piekarzewska (@polozna_kasia) Lut 12, 2020 o 12:18 PST

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Dziś będzie krótko! Treściwie i zastanawiam się, czy myślałaś o tym by kąpać dziecko w wiaderku? Jakie są zalety kąpieli w wiaderku? - dłużej trzyma ciepło, - dziecko przyjmuje pozycję embrionalną, - ułatwia zachowanie kontaktu wzrokowego z rodzicem. Moje prywatne zalety z kąpania córy w wiaderku: - mogliśmy wiaderko postawić na blacie - zajmowało mniej miejsca - woziliśmy je na wyjazdy - na długo nam starczyło (warto wybierać dość szerokie) Tak jak zwykle proszę o ❤️ bo są informacją dla mnie: Tak trzymaj, pisz dalej, czytamy Cię 😊 Jak chcesz sprawić mi jeszcze większą radość to zostaw kilka słów od siebie 😊 #wiaderko #kąpiel #noworodek #noworodekwdomu #niemowle #niemowlę #instamateczki #instamatka #instamateczka #przyszlamama #jestemwciazy #mamaidziecko

Post udostępniony przez Katarzyna Płaza-Piekarzewska (@polozna_kasia)

    Sprawdź powiązane tematy