karmienie piersią Materiały prasowe

Urządzenie do karmienia piersią dla ojców. To nowatorska koncepcja japońskiej firmy

Spis treści:

Do tej pory nawet jeśli ojcowie wykazywali ponadprzeciętną chęć pomocy w opiece nad dzieckiem, w jednej kwestii nie byli w stanie zastąpić swoich żon. W karmieniu piersią. Okazuje się jednak, że w tej sprawie następuje przełom. Japońska firma Dentsu Inc stworzyła urządzenie do karmienia piersią dla ojców.

Swoje innowacyjne rozwiązanie, nazwane ojcowskim asystentem karmienia, firma Dentsu Inc zaprezentowała na festiwalu SXSW w Austin w Teksasie. Japońska firma technologiczna podkreśla, że ich produkt został opracowany w oparciu o porady pediatrów i opiekunów, którzy twierdzą, że dzieci mają tendencję do dotykania piersi rękami podczas karmienia, a ich miękkość wydaje się je uspokajać.

Ojcowski asystent karmienia – urządzenie do karmienia piersią dla ojców

Celem, jaki przyświecał marce Dentsu podczas tworzenia ojcowskiego asystenta karmienia, było wsparcie i odciążenie matek w wyjątkowo żmudnym, czasochłonnym i wyczerpującym zadaniu, jakim jest karmienie piersią. Według badań to właśnie trudności z karmieniem piersią i poczucie bycia niezastąpioną, a także niewielka ilość snu doprowadzają matki na skraj wytrzymałości. Karmienie piersią to w końcu jedyny obowiązek, w którym udział ojców był (do tej pory) zerowy.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

#fathersnursingassistant #sxsw2019

Post udostępniony przez Carlos Lowry (@carlitoslow)

Poręczny gadżet, który panowie mogą nosić na ciele, kształtem przypomina piersi kobiety i jest wyposażony w zbiornik do przechowywania mleka. Ponadto jest podgrzewany, aby symulować ciepło matki, a także wibruje, aby pobudzić dziecko do ucięcia sobie drzemki. Ojcowskiemu asystentowi karmienia towarzyszy aplikacja, za pomocą której można monitorować spożycie mleka oraz harmonogram snu dziecka.

Podczas karmienia ojcowie mogą trzymać swoje dzieci w taki sam sposób, w jaki matka trzymałaby dziecko przy piersi. Z tym że maleństwo może ssać mleko tylko z jednej piersi, ponieważ tylko jedna połówka urządzenia została wyposażona w silikonowy smoczek imitujący brodawki sutkowe, w drugiej znajduje się pojemnik na mleko.

Ojcowski asystent karmienia – urządzenie do karmienia piersią dla ojców
Materiały prasowe

Gadżet jest jeszcze w fazie koncepcyjnej, co oznacza, że nie można go jeszcze kupić, ale po cichu liczymy na to, że pewnego dnia stanie się powszechnym przedmiotem w każdym gospodarstwie domowym. Co o tym myślicie?

Sprawdź powiązane tematy

newsletter-main

Wszystko, czego potrzebujesz
na Twoim mailu

Newsletter Hellomama da Ci dostęp do materiałów tworzonych z myślą o Tobie i Twoim dziecku.

  newsletter-main-decorator
  newsletter-staying

  Zostań z nami jeszcze chwilę!

  Zapisz się do newslettera HelloMama

  Zyskaj dostęp do materiałów tworzonych z myślą o Tobie i Twoim dziecku.

   newsletter-staying-decorator-1
   newsletter-staying-decorator-2