Jaki prezent dla dwulatki kupić? Jaki prezent dla dwulatki kupić?/ fot. Adobe Stock

Jaki prezent dla dwulatki kupić?

Urodziny, Dzień Dziecka, mikołajki czy wreszcie Boże Narodzenie – to tylko kilka okazji, by kupić prezent dla dwulatki. Jednak poszukiwanie tego, co sprawdzi się najlepiej, może być nie lada wyzwaniem. Dzieci w tym wieku rozwijają się bardzo intensywnie i mają szerokie spektrum zainteresowań. Jaki prezent dla dwulatki będzie najlepszy?

Spis treści:

Co może lubić dwuletnia dziewczynka?

Dwulatek to maluch rezolutny, chłonny i ciekawy świata. Biega, podskakuje, wspina się. Dzieci w tym wieku chcą wielu rzeczy próbować same, testując w ten sposób granice swoich możliwości i wytrzymałości rodziców. Wszystko to, co dzieje się na co dzień, jest elementem rozwoju malucha. Warto go wspierać, choćby poprzez odpowiednie zabawy i zabawki – dla dwulatków i starszych dzieci. Jakie zabawki dla dwulatki sprawdzą się na tym etapie?

Dzieci w tym wieku – zarówno chłopcy, jak i dziewczynki – rozwijają się podobnie w wielu obszarach. Trafione zabawki dla dwuletniej dziewczynki, podobnie zresztą jak dla chłopca, to np. akcesoria, które można zabrać ze sobą na spacer. Dzieci w tym wieku spędzają dużo czasu na świeżym powietrzu. 

Pożądane zabawki dla dwulatki to także kredki czy flamastry umożliwiające tworzenie arcydzieł w domowym zaciszu. Zestaw do malowania czy wyklejania będzie praktycznym prezentem dla dwuletniego dziecka wspierającym rozwój motoryki małej.

I wreszcie prezent dla dwulatki, który sprawdzi się zarówno poza domem, jak i podczas zabawy w pomieszczeniach, czyli wózek i lalka wraz z akcesoriami. Często chłopcy także chętnie po nie sięgają. Alternatywą mogą być samochodziki, tak samo lubiane przez chłopców, jak i dziewczynki.

Co można kupić 2 letniej dzieczynce na urodziny?

Zastanawiając się, jaki prezent dla dwulatki będzie najlepszy, warto się skupić na kilku ważnych elementach mających wpływ na decyzję zakupową. 

 • Kim jest dla nas dziecko. Bardzo często bliskość relacji rodzinnych sprawia, że stawiamy na prezenty bardziej spersonalizowane i nierzadko lepszej jakości. 
 • Jaki budżet chcemy przeznaczyć na prezent. Może on być w dużej mierze uzależniony od więzi łączącej nas z obdarowywaną. Mamy jednak świadomość, że ostatecznie to cena wpływa na to, jaki prezent dla dwulatki wybierzemy.
 • Hobby i sposób spędzania czasu. Warto podpytać rodziców solenizantki o jej zainteresowania i preferencje zabawowe. 
 • Rodzaj prezentu. Może to być upominek symboliczny, praktyczny prezent dla dwulatki – np. nowy zestaw flamastrów – albo wspólny udział w przedsięwzięciu mającym walor wspomnieniowy, np. zaproszenie do teatru.
 • Okoliczności wręczenia prezentu. Nieco inaczej będzie wręczany prezent dla dwulatki podczas dużego przyjęcia, niż gdy jesteśmy jedynymi zaproszonymi na popołudniową kawę gośćmi. 

Zastanawiając się, co można kupić dwuletniej dziewczynce na urodziny, warto zwrócić uwagę, by upominek był dla niej atrakcją na dłużej, mówiąc potocznie – by rósł razem z nią. Warto także postawić na praktyczny prezent dla dwulatki, by – gdy z niego wyrośnie – mógł zostać w miarę możliwości przekazany kolejnym maluchom.

Jakie zabawki dla dwulatki?

Przede wszystkim zabawki dla dwulatki, tak samo jak dla chłopca, powinny wspierać rozwój maluchów w sposób ciekawy, atrakcyjny i sprawiający im przyjemność. Jakie zabawki dla dwulatki będą odpowiedzią na te potrzeby?

 • Zabawki związane z ruchem. Będą to więc jeździki, rowerki biegowe, hulajnogi. Można zabrać je ze sobą na spacer lub spakować do samochodu i korzystać z nich również na wakacjach. W wielu przypadkach pomogą bawić się aktywnie także w domu. Świetnym pomysłem na prezent dla dwulatki może być także suchy basen z piłeczkami lub drewniany bujak ze zjeżdżalnią. 
 • Zabawki kreatywne. To przede wszystkim klocki, sortery, stemple, naklejki i kolorowanki. Warto w tym miejscu wspomnieć także o układankach – nie tylko puzzlach z odpowiednią liczbą elementów, ale także drewnianych czy magnetycznych grach.
 • Zabawki sensoryczne. Do nich zaliczyć można ciastolinę i piasek kinetyczny, ale także domowe masy, np. solną czy perłową.
 • Zabawki wspierające wyobraźnię. Domek dla lalek, drewniana kolejka czy małe tipi to idealne zabawki dla dwulatki.
 • Zabawki edukacyjne. Choć wszystkie wymienione wcześniej zdecydowanie uczą, w tej kategorii wskazać można np. drewniany zestaw kuchenny, małe naczynia, pluszowe warzywa, drewniany zestaw narzędzi, zabawkową kasę sklepową czy torbę lekarską.

Warto pamiętać, że doskonały prezent dla dwulatki, podobnie zresztą, jak i dla młodszych lub starszych dzieci, to książka. Szukając odpowiedniej na prezent dla dwuletniej dziewczynki, warto wziąć pod uwagę jej ponadczasowość, zainteresowania młodej damy oraz zwrócić uwagę na oprawę graficzną i jakość wydania.

Najlepszy prezent dla trzylatka

Polecamy

Najlepszy prezent dla trzylatka

Czym bawią się trzylatki? Niemal wszystkim. Jaki prezent sprawiłby im największą frajdę? Taki, którym mogą pobawić się razem z rodzicami. Dzieci w wieku trzech lat wciąż potrzebują dużo uwagi i bliskości. Uwielbiają naśladować dorosłych, potrafią słuchać i mają bujną wyobraźnię. Wybierając urodzinowy upominek, warto wziąć to pod uwagę!

Czytaj

Ile wydać na prezent dla dwulatki?

Idealny prezent dla dwulatki może mieć różną cenę i będzie ona zależała od kilku czynników. W tym przypadku śmiało jednak można powiedzieć, że cena nie odgrywa najważniejszej roli (może ona mieć znaczenie w przypadku wspomnianych hulajnóg lub rowerków biegowych). Jednak gdy zastanawiamy się, jaki prezent dla dwulatki będzie najlepszy, odpowiedź brzmi: taki, który ją zachwyci i zapadnie jej w pamięć, a to nie jest uzależnione od ceny. Mogą to być więc zabawki, o których marzy dwuletnia dziewczynka, np. lalka lub klocki, a może to być wspólna wyprawa na lody i plac zabaw.

  Sprawdź powiązane tematy

  Posłuchaj podcastów stworzonych przez mamy dla mam!

  Sprawdź