Jak odżywiają się Polki w ciąży i czy wiedzą, jak robić to prawidłowo? Mówi Paulina Nakonieczna Jak odżywiają się Polki w ciąży i czy wiedzą, jak robić to prawidłowo? Mówi Paulina Nakonieczna/ AdobeStock

Jak odżywiają się Polki w ciąży i czy wiedzą, jak robić to prawidłowo? Mówi Paulina Nakonieczna

Prawidłowe odżywianie w czasie ciąży jest szalenie ważne. Wie o tym bardzo dobrze Paulina Nakonieczna, studentka V roku położnictwa na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie, która przeprowadziła badanie oceniające sposób odżywiania kobiet ciężarnych.

Jak odżywiają się kobiety w ciąży w Polsce, jaką mają wiedzę na temat zasad odżywiania? I o czym na temat jedzenia w tym czasie ciąży powinnyśmy wiedzieć? Wyjaśnia Paulina Nakonieczna podczas swojej prezentacji w ramach VII Warszawskich Dni Promocji Zdrowia. Wzięła pod lupę takie zagadnienia, jak: liczba posiłków, picie kawy, spożywanie mleka i produktów mlecznych, owoców i warzyw oraz ryb morskich w ciąży. Nakonieczna omawia też kwestie spożywania słonych przekąsek i picia gotowych napojów w ciąży. Jeśli chcesz być świadomą przyszłą mamą, dbającą o swoje nawyki żywieniowe, obejrzyj koniecznie to wideo!

Sprawdź powiązane tematy

Posłuchaj podcastów stworzonych przez mamy dla mam!

Sprawdź