Aktywność w ciąży - wskazana czy ryzykowna? Wyjaśnia dr hab. Anna Szumilewicz Aktywność w ciąży – wskazana czy ryzykowna? Wyjaśnia dr hab. Anna Szumilewicz/ iStock

Aktywność w ciąży – wskazana czy ryzykowna? Wyjaśnia dr hab. Anna Szumilewicz

Czy w ciąży powinnyśmy ćwiczyć, czy może wręcz przeciwnie - lepiej unikać sportu, żeby przypadkiem nie zaszkodzić rozwijającemu się w nas płodowi? O tym, co na ten temat mówią badania naukowe, mówi dr hab. Anna Szumilewicz, prof. AWFIS.

Właśnie dowiedziałaś się, że jesteś w ciąży i usłyszałaś od koleżanki, że lepiej na razie dać sobie spokój z ćwiczeniami, żeby nie zagrozić ciąży? Lepiej w takiej kwestii opierać się na danych naukowych, a nie “dobrych” radach. Dr hab. Anna Szumilewicz, prof. AWFIS, wyjaśnia podczas webinaru zorganizowanego w ramach VII Warszawskich Dni Promocji Zdrowia, jakie mogą być skutki zarówno braku ruchu, jak i aktywności fizycznej w ciąży. Opowiada też o badaniu na temat ruchu w tym okresie przeprowadzonym na ciężarnych oraz najnowszej wiedzy naukowej na ten temat. Dr Szumilewicz wyjaśnia też, kiedy unikać aktywności fizycznej w ciąży i jaki wpływ ma ruch w tym okresie na mięśnie dna miednicy. Jeśli masz wątpliwości związane z aktywnością w tym czasie, to koniecznie obejrzyj ten materiał!

    Sprawdź powiązane tematy

    Posłuchaj podcastów stworzonych przez mamy dla mam!

    Sprawdź